Hollanda'dan Hayır Kampanyası Yapacaklara Destek Geldi

Hollanda ile Türkiye arasındaki diplomatik kriz devam ediyor. Hollanda bu kriz devam ederken Hayır oyu için kampanya yapanlara kapılarını açtı.

Hollanda'dan Hayır Kampanyası Yapacaklara Destek Geldi
Hollanda'dan Hayır Kampanyası Yapacaklara Destek Geldi Harun Gürcan

Türk bakanlarına karşı yaptığı önlemelerine devam eden ve orada bulunan vatandaşlara çeşitli yaptırımlarda bulunan Hollanda hükümeti, hayır propagandası yapanlar için aynı uygulamalar uygulanmıyor. Bildiğimiz üzere hükümet, ilk olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının ülkeye girişine izin vermemişti. Daha sonra da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’yı sınır dışı ettiler. Aynı zamanda tepkisini göstermek için orada bulunan vatandaşlarımıza da sert müdahalelerde bulunmuştu. Hollanda hükümeti ise gerekçe olarak; ülkede siyasi görüşmelerin ve toplantıların yapılmasının makul olmadığını belirtmişti. Ancak Hollandalı yetkililer, bazı yetkililerin hayır kampanyası yapmasına müsade etti.

HAYIR KAMPANYASINA YASAK YOK

Türk bakanlarını önleme kararı alan Hollanda, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Abdüllatif Şener ve ile ilgili  yakalama kararı çıkartılan HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk’ün ülke içerisinde hayır kampanyası yapmasına izin verdi. Hollanda’nın bu tavrı ise vatandaşlar tarafından tepki görmeye devam ediyor. Bilindiği üzere Hollanda’da bulunan vatandaşlarımıza yönelik de sert yaptırımlar uygulanmıştı.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu