Hollanda'da Yaralanan Türk Vatandaşı Konuştu

Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan krizden sonra Hollanda’nın Rotterdam şehrindeki Başkonsolosluk önünde çıkan olaylarda yaralanan Hüseyin Kurt, başından geçen olayları anlattı.

Hollanda'da Yaralanan Türk Vatandaşı Konuştu
Hollanda'da Yaralanan Türk Vatandaşı Konuştu Harun Gürcan

Hollanda’nın Türkiye’ye karşı aldığı tavır sonucunda Hollanda’ya tepki göstermek amacıyla Rotterdam Başkonsolosluğu önünde toplanan Türk vatandaşlarına Hollanda polisi sert tepki gösterdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Sayan Kaya’ya destek vermek için toplanan vatandaşlar arasından Hüseyin Kurt, Hollanda polisinin köpeği tarafından bacağından ısırıldığını açıkladı.

"ABİMLE KANLAR İÇİNDE YERDE KALDIK"

Hollanda polisinin kontrolsüz bir şekilde acımasızca şiddet uyguladığını ifade eden Kurt “Hollanda polis güçleri bize saldırıncaya kadar çok güzel bir akşam geçiriyorduk” dedi. Açıklamalarına devam eden Kurt “Polisler bir anda bize saldırmaya başladı ve coplarla vurdu. Cop darbesi yedikten sonra yere düştüm. Ben yerde iken Hollanda polisi köpeğe 'Tut' komutunu verdikten sonra köpek baldırımdan ısırdı. İlk olarak polisler copla abime vurdular ve yere yıkıldı. Yerdeyken gözleri açıktı ama bayılmış gibi gözüküyordu çünkü sorularımıza cevap vermiyordu. Abimle birlikte yan yana 20 dakika boyunca kanlar içinde yerde kaldık” dedi.

Türk vatandaşların yardım etmeye geldiklerini ancak vicdansız polisin buna da engel olduğunu söyleyen Kurt, sağlık ekiplerinin müdahale de bile bulunmasını engellendiğini belirterek “Biz bunu gözaltına alacağız” diyerek alıkonduklarını belirtti. Kendilerinin Erasmus hastanesine sevk edilerek gerekli müdahalelerin yapıldığını ve sabah altıda taburcu olduklarını belirten Kurt, "Rotterdam Başkonsolosu'muz Sadin Ayyıldız bize sahip çıkarak telefonla aradığı için ondan Allah razı olsun. Tekrar bir gösteri olsa yine katılırız." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu