DAEŞ Köşeye Sıkıştı

ABD DAEŞ’la Mücadele Özel Temsilcisi “Musul’da Kalan Savaşçıların Hepsi Ölecek”

DAEŞ Köşeye Sıkıştı
DAEŞ Köşeye Sıkıştı Harun Gürcan

Amerika Birleşik Devletleri eski Başkanı Barack Obama’nın başkanlık süresi dolmasıyla yeni Başkan Donald Trump’ın da DAEŞ’la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, DAEŞ’e yönelik açıklama yaptı. DAEŞ’in köşeye sıkıştığını belirten McGurk, “Bölgede operasyonlar devam ediyor. Koalisyon güçleri vasıtası ile DAEŞ’e ağır darbeler vuruldu. 50 bin kilometrekarelik alan DAEŞ’ten geri alındı. Bu da terör örgütün elindeki toprakların yüzde 65’i demek. Peş peşe yenilgiler alıyorlar. Artık karşı koyacak güçleri yok. Musul’da kalan savaşçıların tamamı da orada ölecek. Çünkü kapana kısıldılar” dedi.

“90 BİN KİŞİ EĞİTİLDİ”

Koalisyon güçlerinin çok güçlü olduğunu da belirten McGurk, “Terörle mücadele kapsamında birlik güçleri 90 bin kişiyi eğitiyor. DAEŞ’e yönelik yapılan uçaklı saldırıda da lider kadrodan 180 kişi öldürüldü. Örgütün yardım alabileceği yollar kapatıldı, yabancı militanların akışı engellendi. DAEŞ’in şu anda yapabileceği pek bir seçenek kalmadı. Abluka altına alındı ve yenilmesi an meselesi oldu” açıklamasında bulundu.

Bilindiği üzere başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak suretiyle Özgür Suriye Ordusu ve diğer birlik güçleri DAEŞ’e yönelik ağır darbeler vurmuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu