Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı “Ben Orada Ölecektim”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Hollanda’da yaşadıklarını anlattı Bakan Kaya, “O gün çok zordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘dönebilirsin’ demeseydi ben orada ölecektim. Bazen vatan ve millet her şeyden önde gelir” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı “Ben Orada Ölecektim”
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı “Ben Orada Ölecektim” Harun Gürcan

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, New York’ta konuştu. Türk vatandaşları tarafından coşkuyla karşılanan Bakan Kaya, referanduma yönelik açıklama yaptı. Hollanda’nın kendisine yönelik tavrını da değerlendiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “O gün çok zordu. Hollanda’nın ırkçı yaptırımlarına maruz kaldım. Eğer Cumhurbaşkanı’ndan dönmem için bir çağrı almasaydım; orada ölmeyi planlıyordum. Bazen millet ve vatan her şeyden önce gelir” dedi.

"ÖLECEKTİM"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya yaşadıklarından şu şekilde bahsetti, “Kendi vatandaşlarımızın olduğu yere almadılar bizi. Konsolosluğun 30 metre ilerisinde durdurulduk. Irkçı yaptırımlara maruz kaldım. 7 saat boyunca Rotterdam’da bir aracın yanısıra beklemek zorunda kaldık. Cumhurbaşkanımız aradı ve dönmemi istedi. Eğer o aramasaydı ben orda ölecektim. Bazen vatanınız ve milletiniz canınızdan da önemlidir” dedi.

Türkiye’nin güçlenmesini istemediklerini ifade eden Bakan Kaya, “Türkiye’nin güçlü bir ülke olmasını istemiyorlar. Bu yüzden de ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak onlara en iyi yanıtı yine milletimiz verecektir. Karar milletin” açıklamasında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu