70 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

İçişleri Bakanlığı, bir haftada düzenlenen operasyonların bilançosunu belirtti. Yapılan açıklamada ülke genelinde 238 terör operasyonunun gerçekleştirildiği ifade edildi.

70 Terörist Etkisiz Hale Getirildi
70 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Harun Gürcan

İçişleri Bakanlığı’ndan son bir hafta içerisinde yapılan operasyonlar hakkında açıklama yapıldı. Bilindiği üzere ülke genelinde PKK, DAEŞ ve FETÖ’ye yönelik operasyonlar devam ediyor. Gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında 30’ü ölü, 5’i teslim ve 35’i sağ olmak suretiyle toplam 70 terörist etkisiz hale getirildi. Jandarma Komando Birlikleri, Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat’ın da desteklediği 238 operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda 361 kişi gözaltına alınırken, 19’u tutuklandı.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Diğer yandan yabancı teröristlerle mücadele kapsamında, DAEŞ terör örgütü ile irtibat halinde olduğu öğrenilen 34 kişi gözaltına alındı. FETÖ’ye yönelik operasyonlarda ise 1218 kişi gözaltına alındı, 33’ü tutuklandı. Sol terör örgütüne bağlı olduğu belirleme edilen 22 kişi ise ekipler tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada saat 17:20 ile 17:30 saatleri arasında Kuzey Irak Zap bölgesinde operasyon düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyon kapsamında 3 havan mevzii Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı savaş uçakları tarafından imha edildi. Güvenlik güçleri tarafından başlatılan operasyonların ise devam ettiği ifade edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu