Başbakandan Hollanda Açıklaması: Karlığını Vereceğiz!

Başbakan Binali Yıldırım, Hollanda ile yaşanılan skandal ile ilgili açıklama yaptı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yönelik yapılanları değerlendiren Başbakan Binali Yıldırım, “Hollanda’da bulunan vatandaşlarımız sakin olsunlar. Hollanda’nın bu baskıcı tutumuna karşılık yapılması gerekli olanlari misliyle vereceğiz” dedi.

Başbakandan Hollanda Açıklaması: Karlığını Vereceğiz!
Başbakandan Hollanda Açıklaması: Karlığını Vereceğiz! Harun Gürcan

Başbakan Binali Yıldırım, telefon ile katıldığı bir televizyon programında açıklama yaptı. Hollanda’da yaşananların skandal olduğunu söyleyen Yıldırım, “Türkiye Cumhuriyeti olarak bu duruma karşılıksız kalmayacağız. Gereken şeyler misliyle yapılacak” dedi. Bldiğimiz üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya dün Hollanda’daki konsolosluğa alınmamış ve ekipler tarafından gözaltına alınmıştı. Daha sonra Almanya üzerinden Türkiye’ye gelen Bakan Kaya da açıklamalarda bulunmuştu.

HOLLANDA İÇ SİYASETİNDE SORUNLAR VAR

“Şu anda Hollanda’da bulunan vatandaşlarımız sakin olsunlar. Tahriklere asla kapılmayın. Evlerinize çekilin. Vatandaşlarımızın sakin olması gerekiyor. Hollanda hükümetinin yaptıklarına en iyi cevap yine 16 Nisan’da verilecek. Onların cevaplarını sandıkta vermeleri daha doğru olacaktır. Hollanda’nın iç siyasetinde ciddi sorunlar var. Bu yapılanlar ile de gördük ki Hollanda’nın demokrasi ile uzaktan yakından alakası yok. İnsan haklarına, demokrasiye ve hukuka aykırı. Ancak biz Türkiye Cumhuriyeti olarak buna kayıtsız kalmayacağız. Zamanı geldiğinde gereken şeyler misliyle yapılacaktır. Bu konuda vatandaşlarımızın en ufak bir şüphesi olmasın. Milletimiz de cevabını 16 Nisan’da gerektiği şekilde verecek.”

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu