YGS'ye Geç Kalan Gence Haluk Levent'ten Güzel Haber Geldi

YGS sınavına okulların birbirine çok yakın olması sebebiyle okulu karıştıran adanalı genç sınava geç kalmıştı. Bu gence Haluk Levent tarafından destek geldi.

YGS'ye Geç Kalan Gence Haluk Levent'ten Güzel Haber Geldi
YGS'ye Geç Kalan Gence Haluk Levent'ten Güzel Haber Geldi Harun Gürcan

Ailesine desek olmak için ve eğitim masraflarını kendisi karşılamak amacıyla bir kafede çalışan Mehmet Kara'nın (19), pazar günü yapılan sınava geç kalması sebeiyle sınava alınmadı. Kara'nın okulun önünde gözyaşı dökmesinin haber olması üzerine olaydan etkilenen sanatçı Haluk Levent, Kara'ya ulaştı. Kara'yı ilk önce teselli eden Haluk Levent, zengin bir iş adamının bu sene ki eğitim masrafını üstleneceğini kendisine bildirdi.

'ABİ KURBAN OLAYIM İŞTEN GELİYORUM GEÇ KALDIM'

Gece bir iş yerinde çalıştığı için sınava geç kaldığını söyleyen Kara, "Abi kurbanın olayım, evden gelsem yetişirdim, işten geliyorum geç kaldım. Bir senem gitti kolay bir şey değil. Ben ne yapacağım şimdi. Abi Allah rızası için alın sınava işten mi atacaklar." demiş, ancak sınava alınmadığı için bir süre sonra okuldan ayrıldı.

'HALUK LEVENT BANA ULAŞTI'

Kara, AA muhabiriyle yaptığı röportaj da, Cebesoy İlkokulu ile ortaokulunun birbirine çok yakın olduğunu söyleyerek, okulları karıştırdığı için zaman kaybettiğini ve sınava geç kaldığından bahsetti.  Sınava giremediği için çok üzüldüğünü ifade eden Kara, "Çıkan haberleri gören Haluk Levent bana ulaştı ve çok yardımcı oldu. Bu seneki eğitim masraflarını bir iş adamının karşılayacağını söyledi. Kendisine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Mehmet Kara, sivil havacılık kabin hizmetleri bölümünü okumayı hedeflediğini fakat sınavı kaçırdığı için bir sene kaybetmemek için bu alanda mesleki eğitim kurslarına gitmeyi planladığını bildirerek, "İsminin açıklanmasını istemeyen iş adamı, eğitim masraflarım için para gönderecek." diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu