Üniversite Öğrencileri Kanlarıyla Türk Bayrağı Yaptı

​Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrencileri Kızılay'a kan bağışı kampanyası esnasında verdikleri kanlarıyla Türk bayrağı portresi yaptı.

Üniversite Öğrencileri Kanlarıyla Türk Bayrağı Yaptı
Üniversite Öğrencileri Kanlarıyla Türk Bayrağı Yaptı Celalettin Yünel

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrencileri Kızılay'a kan bağışı kampanyası esnasında verdikleri kanlarıyla Türk bayrağı portresi yaptı.

 

AMACIMIZ FARKINDALIK

 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Türk Otağı Öğrenci Topluluğu Başkanı Ümit Özdoğru, kan vererek Türk bayrağını tamamladıklarını ifade ederek "Türk Kızılay ihtiyaç sahibi herkese yardım ulaştırıyor ve en önemlisi de kan bağışlarıyla can kurtarıyor. Bu faaliyetlerinden dolayı biz öğrenciler Türk Kızılay'ına teşekkür ediyoruz. Bu etkinliği düzenleme amacımız bir farkındalık oluşturarak daha çok kan, daha çok hayat kurtarmaktı. Bağışta bulunan arkadaşlarımız parmaklarından akan bir damla kanla oluşacak Türk bayrağı portresine yoğun ilgi gösterdi. Bayrağımızı üniversite rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Akgül'e hediye edeceğiz" dedi.

 

BİRER DAMLA FAYDASI OLSUN

 

KMÜ öğrencisi Rabia Aydoğdu, kan bağışına katılarak,"Türk Kızılay'ı bugüne kadar her türlü ihtiyaç sahibinin yardımına koşmuş bir kuruluştur. Biz bu kan bağışında ecdadımızın kanlarıyla oluşmuş bayrağımıza, torunlarının da kanlarından birer damla faydası olsun diye uğraştık. Bu etkinlikle amacımız insanlara farkındalık oluşturmaktı. Unutmayalım kan vermekten korkmayalım çünkü muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur" dedi.

 

BAYRAĞA CAN VERDİK

 

KMÜ öğrencisi Ezgi Tanış'ta bu kampanyadan memnun olduğunu ifade ederek, "Şuanda bayrağa can verdik. Ben buradan bu etkinliği düşünen ve uygulamaya koyan tüm öğrenci arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu