Diriliş Ertuğrul 'Arapça' 200 Milyon Kişi Tarafından İzlendi

​Osmanlı Tarihi'nin kuruluş yıllarını anlatan TRT 1'in sevilen ve takip edilen dizisi "Diriliş Ertuğrul" Arapça'ya tercüme edilen bölümleri 200 milyon defa izlendi.

Diriliş Ertuğrul 'Arapça' 200 Milyon Kişi Tarafından İzlendi
Diriliş Ertuğrul 'Arapça' 200 Milyon Kişi Tarafından İzlendi Celalettin Yünel

Osmanlı Tarihi'nin kuruluş yıllarını anlatan TRT 1'in sevilen ve takip edilen dizisi "Diriliş Ertuğrul" Arapça'ya tercüme edilen bölümleri 200 milyon defa izlendi.

 

 

Başta Suudi Arabistan, Kuveyt, Mısır ve Katar olmak üzere birçok Arap ülkesinde alt yazılı ve dublajlı versiyonlarıyla takip edilen dizi özellikle gençler arasında çok büyük ilgi gördü.

 

İLK ALT YAZILI VE DUBLAJLI HALİNİ ONLAR YAYINLADI

 

 

TRT 1'in sevilen ve takip edilen dizisi "Diriliş Ertuğrul" ilk alt yazılı versiyonunu yayınlayan ALNOOR TV'nin sahibi Katarlı Abdullah Ahmed el-Haşimi, "Şu an Arap izleyicilerin en çok ilgisini çeken Türk dizisi Diriliş Ertuğrul. 2015'in başında Osmanlı tarihini araştırıyordum. Tesadüfen söz konusu diziden bahseden bir siteye rast geldim. Diriliş Ertuğrul'un ilk dokuz bölümünü tercüme edilmiş şekilde izledim ancak sonrasında tercüme kesildi. Türkiye'de dizinin ikinci sezonu başlamıştı ancak ben birinci sezonun dahi tercümelerini bulamamıştım. Şubat 2016'da Diriliş Ertuğrul'u tercüme etmeye karar verdim. Bu amaçla bir ekip oluşturdum ve bir site kurdum. Haftada 4 bölüm tercüme ediyorduk. Şimdi dizinin yayınlanmasının ardından 3 saat içerisinde tercümesini bitiriyoruz. Yaptığımız çalışma bu gibi işler açısından rekor sayılır.Vatan sevgisi, tarih ve siyasetin işlendiği dizide herkes bugün yaşananlardan bir parça bulabiliyor. Dizinin Arapça'ya tercüme edilen bölümleri internette şu ana kadar yaklaşık 200 milyon kez izlendi." ifadelerini kullandı.

 

 

3,5 MİLYON KİŞİ İZLEDİ

 

İzlenme oranları hakkında açıklamada bulunan Haşimi,:"Tercüme edilen bölümler, yüklenir yüklenmez dizinin sıkı takipçileri tarafından büyük ilgi görüyor. Yeni bölümün tercüme edildiği açıklandığı anda 100 bin kişi siteye giriş yapıyor. Dizinin tercüme edilen ilk bölümü şu ana kadar 3,5 milyon kişi tarafından izlendi. İlk bölüm Türkiye'de bile bu kadar izlenmemişti. Sitemizde dizinin en çok izlendiği ülkelerin başında 600 binle Suudi Arabistan geliyor. Onu 400 binle Kuveyt takip ediyor. Sonrasında da Mısır, Cezayir, Fas ve Katar geliyor."dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu