Başbakan Yıldırım İstanbul'dan Artvin'e Uçuşların Başlayacağını Açıkladı

16 Nisan referandum programı kapsamında Artvin'e gelen Başbakan Binali Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a Artvin'in barajlarına deniz uçaklarıyla yolcu taşınması talimatı verdi.

Başbakan Yıldırım İstanbul'dan Artvin'e Uçuşların Başlayacağını Açıkladı
Başbakan Yıldırım İstanbul'dan Artvin'e Uçuşların Başlayacağını Açıkladı Celalettin Yünel

16 Nisan referandum programı kapsamında Artvin'e gelen Başbakan Binali Yıldırım  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a Artvin'in barajlarına deniz uçaklarıyla yolcu taşınması talimatı verdi.

ÖNCE AVRUPA'YI ELEŞTİRDİ SONRA ARTVİN'E MÜJDEYİ VERDİ

Başbakan Yıldırım,“Avrupa işine bak sen işine. Türkiye’nin işlerine burnunu sokma. Hollanda çıkmış bakanlarımızı içeri almıyor, onları durduruyor. Onları karşılayan soydaşlarımızın üzerine atları, itleri sürüyor. İşte bunlar bizim için önemli bir sebeptir. Bunlar karşı çıkıyorsa Avrupa karşı çıkıyorsa biz doğru bir yoldayız. Şuanda Avrupa’nın başının derdi marjinal Türk düşmanı, müslüman düşmanı siyasetin yükselmesidir. En son Fransa’da iş yerlerinde kadınların baş örtüsü takmalarını yasakladılar. Aynen bizim 28 şubat gibi. Biz yasakları kaldırdık, şimdi onlar yasaklara başladı. Bizim demokrasinin kalitesi yükselirken, Avrupa’da kalite düşmeye devam ediyor. Seyahat özgürlüğü ve gösteri yürüyüşü engelliyorlar. Basın özgürlüğünü engelliyorlar. Bunların çifte standartı, iki yüzlülükleri bir sanat haline gelmiş. Hayır kampanyası yapanlar Almanya’ya Hollanda’ya gidecek. PKK, FETÖ yandaşları cirit atacak, onlara ses yok. Vatanını seven, ülkesini seven bu ülkenin onurlu şerefli vatandaşına yasak getirecekler, engel getirecekler. Bunun cevabını 16 Nisan’da benim milletim çok güzel şekilde verecek. Ne yaparsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşü durduramazlar. Yapılan bu hukuksuzluğu onların yanına bırakmayacağız.” diyerek Avrupa'ya seslenmesinin ardından Artvinliler müjde verdi.

İSTANBUL'DAN ARTVİN'E UÇUŞLAR BAŞLAYACAK

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan referandum programı kapsamında Artvin'de vatandaşlarla biraraya geldi. Artvin'e yapılan yatırımları aktaran Başbakan Yıldırım, "Hopa'ya bir balıkçı barınağı yapıyoruz, Arhavi'ye organize sanayi yapıyoruz. Üniversiteden şehir merkezine teleferik kuruyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla yapıyoruz, teşekkür ediyoruz. O da sizin hemşehriniz ama şimdi ona bir görev daha veriyoruz. Kadir Bey'e diyoruz ki 'Artık Artvin'in bu kadar barajı var, bu barajlara deniz uçaklarıyla yolcu taşıyalım. Trabzon'dan taşıyalım, Samsun'dan taşıyalım, İstanbul'dan taşıyalım, güzel olur değil mi? Tamam mı Başkan?' Kadir Başkan, bu projeyi de gerçekleştirecek. Memleketine büyük hizmetleri var, bunu da sizin için yapacak" dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu