Suriyeli Mülteciler Sınır Dışı Mı Edilecek?

Bakan Çavuşoğlu yaşanan Hollanda krizi sonrasın yaptığı açıklamada, "AB ile mülteci anlaşmasını iptal edebiliriz." dedi.

Suriyeli Mülteciler Sınır Dışı Mı Edilecek?
Suriyeli Mülteciler Sınır Dışı Mı Edilecek? Celalettin Yünel

Bakan Çavuşoğlu yaşanan Hollanda krizi sonrasın yaptığı açıklamada, "AB ile mülteci anlaşmasını iptal edebiliriz." dedi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU HOLLANDA KRİZİNİ ANLATTI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bunun öncesi de var. Bana Rotterdam'a gitmem için bir program gönderdiler. Biz de SKM'nin gönderdiği programa göre ziyaretlerimizi yapıyoruz. Hollanda'dan bana Bakan'ın buraya gelmesini istemiyoruz dedi. Sordum sebebi ne seçimler mi dedim ki o zaman seçimlerden sonra geleyim. Ona da garanti veremem dedi. O zaman dedim hükümetinle konuş bana dön dedim. Sonra sosyal medyadan başka bir açıklama gördüm. Türk Bakanı seçim öncesi de seçim sonrası da görmek istemiyoruz. Gelsin laleleri görsün gitsin diyor. Türk bakan benim vatandaşlarımı göremez demiş e onlar benim de vatandaşım. Sonra dedim ki ben programımı yaptım geleceğim dedim. Uçuş izni için başvuru yapıldı ve izin geldi. Sonra bana kısıtlamalar getirildi şu kadar kişiyle 50 kişiyle 30 kişiyle görüşebilirsiniz vs dediler. Sonra bir öneride daha bulundular. Hollanda Başbakanı dürüst bir adam değil, ben onu adam zannediyordum ama adam değil, siyasetçi önce dürüst olacak. Biz medeni bir ülkeyiz. Onlar gibi faşist bir yönetim yok bizde." diyerek Hollanda kriziyle ilgili yaşanılanları anlattı.

SURİYELİ MÜLTECİLER SINIRI DIŞI MI EDİLECEK?

Ayrıca Çavuşoğlu, "Oradan kraldan çok kralcı Müslüman bir belediye başkanı var ona insan ve Müslüman demeye zorlanıyoruz ama o böyle bir talimatlar vermiş. Yaptıkları hatayı Başbakanımıza söylemiş. Bu hatalarını ilerde hatalarını anlarlar telafi etmezlerse biz bu olay yaşanmamış gibi davranamayız.AB çatırdamaya başladı, İngiltere ayrılmaya çalışıyor bu şekilde AB'nin ayakta duracağını zannediyorlar yanılıyorlar. AB'yi kuran değerleri koruyarak ayakta durabilirler bu şekilde duramazlar. AB ile mülteci anlaşmasını iptal edebiliriz" diyerek akıllara Suriyeli mültecilerin sınır dışı edilebileceğini getirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu