İtalya'da Yanardağ Patlaması

İtalya'da ki Etna yanardağında patlama meydana geldi! Patlamada ilk gelen haberlere göre 8 kişi yaralandığı öğrenildi.

İtalya'da Yanardağ Patlaması
İtalya'da Yanardağ Patlaması Harun Gürcan

İtalya'da bulunan Etna yanardağı patlama meydana geldi. Patlamada ilk alınan haberlere göre 8 vatandaş yaralandı. Yanardağda meydana gelen son volkanik hareket bir çok insanın yaralanmasına sebep oldu. İlk yapılan açıklamalara göre, yaralanan 8 vatandaş arasında bölgede yanardağın son günlerde ki hareketliliğini inleme altına alan araştırmacılar ve BBC muhabiri Rebecca Morella ile bir kaç turistin olduğu ifade edildi. Fakat yaraların ciddiyeti hususunda henüz bir bilgi söz konusu değil. BBC muhabiri Morella'nın kendisine ait sosyal medya hesabından anlık gelişmeleri aktardığı patlama için "Patlamalar öldürücüydü" yorumunu yptı. 

SON HAREKETLİLİK MART'IN BAŞINDA OLMUŞTU 

Sicilya’nın doğu kesimin de bulunana Avrupa’nın en yüksek yanardağı Etna’da en son Mart ayının başlarında volkanik bir hareketlenme yaşanmıştı. Uzun haftalar boyunca aktif olmayan yanardağda son zamanların en büyük patlamaları meydana gelmişti. Etna'daki son hareketliliğin sonrasında turuncu alarm ilan edilmişti.

EN BÜYÜK 3 YANARDAĞDAN BİRİSİ

Etna Yanardağı, Sicilya'nın doğu kesimin de bulunan Messina ve Catania'ya yakın aktif bir yanardağ. Avrupa kıtasında bulunan en büyük yanardağı sıfatını taşıyor. Şu anki yüksekliği 3.326 m olmasının yanı sıra zirvedeki püskürmelerle bu yükseklik zaman zaman değişime uğramaktadır. Dağ, 1865'deki yüksekliğine göre 21,6 m daha da azalmıştır. İtalya'da Alplerin güneyinde bulunan en büyük dağdır. 1190 km² alana sahip, taban çevresi 140 km'ye civarındadır. İtalya'nın en büyük üç aktif yanardağlarından birsidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu