Evlilik Programları Artık Kaldırılıyor

​Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, izdivaç programlarının kaldırılması için çalışma başlatacaklarını açıkladı.

Evlilik Programları Artık Kaldırılıyor
Evlilik Programları Artık Kaldırılıyor Celalettin Yünel

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, izdivaç programlarının kaldırılması için çalışma başlatacaklarını açıkladı.

 

 

Kurtulmuş, "Bu şikayetler bize, Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa geliyor. Şuan böyle bir çalışma yapılıyor, son noktaya geliyoruz. İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız" dedi.

 

REYTİNGİ ÇOK YÜKSEKMİŞ!

 

Evlilik programları hakkında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Üzülerek izlediğimiz bir alan. Bu bizim örfümüze, geleneğimize, inançlarımıza, Türk aile yapısına, Anadolu topraklarının kültürüne uygun olmayan şeylerdir. Zaman zaman bize de ulaşan hiçbir şekilde kabul edilemeyecek sözlerin, davranışların sergilendiği bir takım evlilik programları.Neymiş efendim reytingi çok yüksek ve dolayısıyla reklam gelirleri de çok yüksek. Olmaz olsun böyle reklam gelirleri. Aile müessesini ortadan kaldıracak, ulviyetini, kutsiyetini ortadan kaldıracak son derece acayip programlar var" ifadelerine yer verdi.

 

RTÜK'E ŞİKAYETLER GELİYOR

 

Evlilik programlarıyla ilgili Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) şikayetler geldiğini söyleyen Kurtulmuş, "Bu şikayetler bize, Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa geliyor. Şuan böyle bir çalışma yapılıyor, son noktaya geliyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu büyük ihtimalle bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) düzenlemesi ile gündeme getirebiliriz. Bu yöndeki çalışmalar son noktadadır, İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu