Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, hakkında yapmış olduğu açıklamalara Feyzioğlu cevap verdi.

Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi
Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi Celalettin Yünel

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, hakkında yapmış olduğu açıklamalara Feyzioğlu cevap verdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Barolar Birliği Başkanı, Türkiye'den başladı, Avrupa'yı dolaşıyor ve bu hukukçu. Barolar Birliği Başkanı'nın oralarda böyle bir çalışmayı yapması ne demektir biliyor musun? 'Türkiye'de benim konumum bundan sonra bellidir. Sen şimdi hukuk içinde bundan sonra Türkiye'de acaba yönetimde olanlarla nasıl bir araya geleceksin? Sen bir daha benim kapımı çalamazsın, kapattın kapıyı."demesine Feyzioğlu tepki gösterdi.

 

BİZİM İŞİMİZ BU!

 

Hollanda, Almanya ve bazı Avrupa ülkelerindeki Türk bakanlara yönelik kısıtlamaları kınadıklarını aktaran Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliğinin ve baroların "Avukatlık Kanunu" uyarınca anayasa değişikliği paketini ve içeriğini anlatmakla görevli olduğunu söyledi.

 

Feyzioğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı, bizi, Avrupa'da dolaşarak anayasayı anlatmakla suçladınız. Yurt dışında bu amaçla ve birkaç saatliğine tek bulunduğumuz tarih, 18 Şubat 2017'dir. Yani Avrupa ve Hollanda ile krizin çıkmasından çok önce" dedi.

 

BAROLARIN GÖREVİDİR

 

 Feyzioğlu, "Anayasa değişikliği sürecinde milletimizi biz bilgilendirmeyecektik de size göre bu görevi acaba hangi meslek örgütü, hangi dernek, hangi sendika üstlenmeliydi? Anayasa konusunda bilgilendirme yapmak bu ülkede yaşayan herkesin ve her meslek örgütünün, sendika ve sivil toplum örgütünün görevidir. Ancak elini vicdanına koyan herkes bilir ki bu öncelikle Türkiye Barolar Birliği ve baroların görevidir"ifadelerini kullandı.

 

SİZ BİZİ BAZILARIYLA KARIŞTIRDINIZ

 

 Feyzioğlu açıklamasında "Türkiye'nin yetişmiş en vasıflı Anayasa hukukçularından biri olan ve bildiklerini Türk Milletiyle paylaştığı için üniversitesindeki görevine Sizi kızdırma korkusuyla son verilen Prof. Dr. Süheyl Batum mu terörist unsur? Yoksa hayatını Türk tarihi araştırmalarına adamış, Anadolu'da devletlerin nasıl yıkılıp kurulduğunu ve Selçuklu ile Osmanlı tarihini en iyi bilen, maalesef bildiklerini Türk Milleti'yle paylaştığı için partisinden ihraç edilen Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu mu? Birlikte yol yürümekten onur duyduğumuz, Anayasa değişikliğinin tehlikelerini kendi şehirlerinde anlatmak için gece gündüz çalışan baro başkanlarımız ve on binlerce avukat meslektaşımız mı? Evet - hayır seçenekleri arasında "hayır" seçeneğini tercih edecek milyonlarca vatandaşımız terörü desteklemekle suçlanabilir mi?" dedi.

 

"Sayın Cumhurbaşkanı, demişsiniz ki; "Bundan sonra kapımız TBB Başkanı'na kapanmıştır." diyen Feyzioğlu açıklamasında "Bizi sanırım sizden ikbal bekleyen bazılarıyla karıştırdınız. Bugüne kadar sizinle ve sizden önceki cumhurbaşkanlarıyla, Türk Milleti'nin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin en milli meseleleri dışında hiçbir görüşmemiz veya yazışmamız olmamıştır" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu