Angelina Jolie BM'yi Sert Bir Dille Eleştirdi

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Jolie, "BM kusurlu bir organizasyon çünkü biz kusurluyuz. Bizden farklı değil. BM ancak hükümetlerin politikalarını değiştirmesi durumunda düzelir." diyerek eleştirdi.

Angelina Jolie BM'yi Sert Bir Dille Eleştirdi
Angelina Jolie BM'yi Sert Bir Dille Eleştirdi Celalettin Yünel

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi  Jolie, "BM kusurlu bir organizasyon çünkü biz kusurluyuz. Bizden farklı değil. BM ancak hükümetlerin politikalarını değiştirmesi durumunda düzelir." diyerek eleştirdi.

 

BİZDEN FARKLI DEĞİL

 

BM'nin ancak hükümetlerin politikalarını değiştirmesi durumunda değişeceğini ifade eden

Oscar ödüllü oyuncu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, "BM kusurlu bir organizasyon çünkü biz kusurluyuz. Bizden farklı değil." dedi.

 

AÇLIKTAN İNSANLAR ÖLÜYOR

 

BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen Sergio Vieira de Mello Vakfının yıllık konferansında açıklamalarda Oscar ödüllü oyuncu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie,: "Suriye'de iç savaşın 7. yılına girdik.Dünyanın BM kurulduğundan bu yana en büyük mülteci krizini yaşadı. Yemen, Somali, Güney Sudan ve Nijerya'nın kuzeydoğusunda 20 milyondan fazla insan açlıktan öldü. Dünyanın değişik bölgeleri için yapılan insani yardım çağrılarının hiçbirinde talep edilen miktarın yarısının dahi karşılanamadı.Ve bunun uluslararası güçlü bir liderliğin olmamasından kaynaklandığı ortadadır" dedi.

 

BM BİR ÜLKE DEĞİLDİR

 

Ayrıca Jolie, "BM bir ülke değildir. Farklılıklarımızı çözmeye ve ortak ortak aksiyonda birleştirmeye çalışan milletler ve insanlar olarak araya geldiğimiz yerdir. Kimse BM'nin mükemmel olduğunu söylemiyor. Zaten öyle de değil. BM'nin niçin oluşturulduğunu ve buna neden ihtiyaç duyulduğunu daima hatırlamamız ve ciddi sorumluluk üstlenmemiz gerekiyor. BM kusurlu bir organizasyon çünkü biz kusurluyuz. Bizden farklı değil. BM ancak hükümetlerin politikalarını değiştirmesi durumunda değişir. Vatandaşlar olarak biz de hükümetlerimizden bunu istiyoruz." dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu