Hollanda ile Türkiye Ticaret Hacmi 6,1 Milyar Dolar

Ticari ilişkiler ile ilgili olarak iki taraftan da bir yaptırım uygulanmazken, 2015 yılında ticaret hacminin 6,1 milyar dolar olduğu ifade edildi.

Hollanda ile Türkiye Ticaret Hacmi 6,1 Milyar Dolar
Hollanda ile Türkiye Ticaret Hacmi 6,1 Milyar Dolar Harun Gürcan

Hollanda ile Türkiye arasındaki kriz her geçen gün büyümeye devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Hollanda’ya alınmaması ve polisler tarafından gözaltına alınması; iki ülke arasında diplomatik problemi ortaya çıkarmıştı. Yaşanan sorunlar sonrası iki ülke arasındaki ticari ilişkiler de göz önüne getirildi. İki ülke arasında sorunların artması halinde ithalat, ihracat ve turizm de ciddi zararlar görebilir. Açıklanan rakamlara göre 2015 yılında Türkiye ile Hollanda arasındaki ticaret hacminin 6,1 milyar Dolar olduğu ifade edildi. Öte yandan Türkiye’ye Hollandalı 1.2 milyon turistin ziyaret ettiği ifade edildi.

İTHALAT HARCİ 3,2 MİLYAR DOLAR

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan rakamlarda Türkiye ile Hollanda arasında 2015 yılında 3.2 milyar dolarlık ithalat yapıldığı ifade edildi. İthal edilen ürünlerin başına ise kara ulaşım araçları, metal cevherleri, kimyasallar ve plastik olduğu açıklandı. Ayrıca Türkiye’den Hollanda’ya ise kara ulaşım araçları, giyim eşyası ve aksesuar, tekstil elyafı olmak suretiyle 2,9 milyar dolarlık ihracat yapıldı. İki ülke arasındaki toplam ticaret hacmi ise 6,1 milyar dolar olarak açıklandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu