Başbakan Binali Yıldırım Çankırı'dan Avrupa'ya Ders Verdi

Başbakan Binali Yıldırım,"Bazıları demokrasi diyor ama onların gerçek yüzünü son bir haftada gördük."diyerek Avrupa'ya tepki gösterdi.

Başbakan Binali Yıldırım Çankırı'dan Avrupa'ya Ders Verdi
Başbakan Binali Yıldırım Çankırı'dan Avrupa'ya Ders Verdi Celalettin Yünel

Başbakan Binali Yıldırım,"Bazıları demokrasi diyor ama onların gerçek yüzünü son bir haftada gördük."diyerek Avrupa'ya tepki gösterdi.

 

 

Çankırı'da 16 Nisan'da yapılacak olan referandum için konuşan Başbakan Binali Yıldırım,"Size Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim. Halk oylamasında Çankırı, bir destan yazdı. Cumhurbaşkanını halk seçsin dedi, yüzde 81.5 destek verdiniz. Allah sizden razı olsun.Çankırılılar 15 Temmuz gecesi bu meydanı doldurup darbecilere geçit vermedi. Türkiye'ye, Cumhurbaşkanı'na, Hükümetine sahip çıktınız ve bu ülkeyi alçak FETÖ hainlerine teslim etmediniz. Bu topraklarda yetişen 9 yiğit evladımızı o gece şehit verdik. Onların hepsi Çankırı'nın iftiharıdır" dedi.

 

"ÇANKIRI KARARGAHIMIZ"

 

"Çankırı bizim 15 Temmuz karargahımızdır. O gece siz bu meydandaydınız ben de hemen yakında Ilgaz'daydım. FETÖ, PKK, PYD, DEAŞ terör örgütlerine karşı sizden aldığımız güçle amansız mücadele veriyoruz, FETÖ'nün inine girdik, kaçacak yer arıyorlar. Terörle mücadele kararlılığımız tamdır. İster içeride, ister dışarıda tüm terör yuvalarını bulup, teröristlerin başına geçireceğiz. Birileri teröristlerle iş tutabilir. Ama Türkiye Cumhuriyeti terörle iş tutmayacak kadar büyük bir devlettir." diyerek Başbakan Binali Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu.

 

AVRUPA'YA SERT TEPKİ GÖSTERDİ

 

Başbakan Binali Yıldırım, "Bazıları demokrasi diyor ama onların gerçek yüzünü son bir haftada gördük. mesele Türkiye olunca bir haftada nasıl diktatörleştiklerini hepimiz gördük. Oralarda hayır demek serbest, evet demek yasak. Bunların insan haklarından anladıkları bu kadar. Ey Hollanda, Almanya özgürlükçü görünüp yasak uygulamak size yakışıyor mu? Teröristleri koruyup, kollayacaksınız, bakanlarımız geldiğinde de yolunu kesip, konuşturmayacaksınız. Soydaşlarımızın üzerine de atlarınızla, itlerinizle yürüyeceksiniz. Bu zorbalık, yasakçı zihniyet Avrupa için kara bir lekedir." dedi.

"

TÜRKİYE AYAR VERDİ

 

"Artık Avrupa bile siyasetini Türkiye gibi yapıyor. Bakın Hollanda'ya, Türkiye ayar verdi. Irkçılığı bir müddet daha Avrupa'da frenledi. Bu düşmanca politikalar, sizi doğru bir sonuca götürmez. Bu yapılanları bir kenara yazdık. Gerekli karşılık verildi. 16 Nisan'da vereceğiniz Avrupa için en iyi cevap olsun." Yıldırım Avrupa'ya tepkisini dile getirdi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu