"Türk Toplumuna Karşı Açık Bir Tacizdir"

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak kınama mesajı yayınladı, Hollanda’daki Türk toplumunun onuruna yönelik açık bir tacizdir.

Harun Gürcan

Olpak mesajında: “Çeşitli nedenlerle Bakanlarımıza sergilenen antidemokratik tutum, Hollanda Hükümetince iki ülke ilişkilerini ve ifade özgürlüğünü göz ardı eden bir tavırdır. Hollanda makamlarının nezaketsiz açıklamaları kısa zamanda yasaklama ve kısıtlamalara, en sonunda ise şiddete dönüşmüştür. Demokrasi ve özgürlüklere bağlılığını her vesileyle vurgulayan Hollanda makamlarının bu tavırları, Hollanda’daki Türk toplumunun demokratik haklarına ve onuruna yönelik açık bir tacizdir.  Bu hasmane tutum ve önyargılı zihniyet apaçık bir acizlik göstergesidir. Hollanda makamlarını bu tutumlarından dolayı kınıyoruz. Hollanda ile 4 asırdır kesintisiz sürdürdüğümüz siyasi ve ekonomik ilişkilerimizi göz önüne aldığımızda, maruz kaldığımız bu kabul edilemez ve tehlikeli uygulamanın bir an önce son bulmasını ve diplomatik teamüllere uygun bir süreçle düzelmesini temenni ediyoruz” dedi.

OLPAK DAHA ÖNCE DOLAR İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞTU

Katıldığı toplantı da döviz kuru tahminini hakkında yönetlilen sorulara karşı söyleyen Olpak, şu ana kadar herhangi bir döviz kuru tahmini yapmadığını anlatırken, "ABD'de 18 yıl görev yapan bir FED Başkanı vardı. 'Merkez Bankası başkanına hata yaptırmak isterseniz döviz tahmininde bulundurun' demişti. Dünyada dövize yön veren bir kiş öyle söylüyorsa bizim de tahminde bulunmamamız lazım. İş dünyası için dövizin değeri önemlidir. Aşırı değerli ya da aşırı değersiz bir Türk Lirası'nın başımıza getirdiği sorunları hepimiz biliyoruz. Biz dövizden daha çok ABD dolarını anlıyoruz. Elbette değeri önemlidir ama bana göre iş dünyası için ABD doları ya da dövizin değerinin değişimleri önemlidir. Yani önünü görememek çok daha önemlidir. Geçtiğimiz günlerde dolar 4 liraya kadar çıktı. Elbette olumsuz etkileri oldu. Yüksek veya düşük döviz kurundan etkilendik, halen etkilerini yaşıyoruz ama bizi asıl etkileyen o değerden çok dövizin nereye gideceğini bilememektir. Belirsizlikleri de ortadan kaldırmak kaydıyla biz iş dünyası olarak kendimizi mevcut duruma göre hazırlayabilen bir yeteneğe sahibiz" diye konuştu.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu