Gaziantepli Öğretmen Tacizi Ortaya Çıkardı

Derste anlattıkları sayesinde küçük kız bakkalın yaptıklarının yanlış olduğunu fark ederek ailesine söyledi.

Gaziantepli Öğretmen Tacizi Ortaya Çıkardı
Gaziantepli Öğretmen Tacizi Ortaya Çıkardı Harun Gürcan

Gazİantep’te Aralık ayında mahalle bakkalına alışveriş yapmaya giden 9 yaşındaki kız çocuğu E.Ö. eve geldiği zaman bakkal B.K.’nın bedeninin değişik yerlerine dokunduğunu ailesine ifade etti. Ailenin suç duyurusunda bulunması üzerine bakkal B. K. ile ilgili Gaziantep 7’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde “Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı” suçlamasıyla dava açıldı. Davanın ilk duruşması 23 Şubat’ta görüldü.

ÖZEL BÖLGE YASAK BÖLGE NE ÖĞRENİYORLAR

Duruşmada ifade veren mağdur E.Ö., bakkalın daha önce de kendisine benzer davranışlarda bulunduğunu ancak okulda gördüğü derse kadar bunun yanlış olduğunu anlamadığını ifade etti. Mahkeme ilk duruşma sonunda E.Ö.’nün eğitim gördüğü okula bir yazı yazarak cinsel istismar ile ilgili bir eğitim alıp almadığını sorarak 16 Mayıs’a ertelendi.

Derste verdiği bilgilerle E.Ö.’nün ‘cinsel istismar’ konusu ile ilgili bilinçlenmesini sağlayan sınıf öğretmeni Bülent Kılıçoğlu ise verdiği eğitimi Hürriyet’e anlattı: “Hayat bilgisi dersinde, ‘Tanımadığımız kişilere karşı nasıl davranmalıyız’ isimli bir konu başlığımız var. Bu konu başlığında çocuklara kendilerini nasıl korumaları gerektiğini anlatıyoruz. Öğrencilerime ‘Başınıza bir olay geldiği zaman veya tanımadığınız biri size dokunduğunda kesinlikle ailenize söyleyin’ diyorum. Çocuklar ‘özel bölge’, ‘yasak bölge’ gibi kavramları öğreniyor.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu