Hava Harp Okullu Öğrenciler Hakkında Yeni Karar Çıktı

Darbe girişimi suçuyla yargılanan 75 Hava Harp okullu askeri öğrencinin 69'u için tahliye kararı verildi.

Hava Harp Okullu Öğrenciler Hakkında Yeni Karar Çıktı
Hava Harp Okullu Öğrenciler Hakkında Yeni Karar Çıktı Harun Gürcan

Fetullahçı Terör Örgütü'nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişimine dair içlerinde Hava Harp Okulu öğrencilerinin de olduğu 75 sanığın yargılandığı davada, 69 Hava Harp Okulu öğrencisi hakkında tahliye kararı verildi. Mahkeme, 3 komutanın ise tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

69 ÖĞRENCİ İÇİN TAHLİYE 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün gerçekleştrdiği 15 Temmuz'daki darbe girişimine dair içlerinde Hava Harp Okulu öğrencilerinin de olduğu 72'si tutuklu 75 sanığın yargılandığı davada, tutuklu olarak tutulan 69 öğrenci tahliye edildi.
Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi hemen karşısına yapılan binadaki 2 no'lu salonda İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesince gerçekleştirilen beşinci duruşmada, sanık ve avukatlardan istekleri alındı. Verilen aranın sonrasında ara kararları açıklayan mahkeme, tutuklu 69 öğrenci hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve diğer adli kontrol şartlarının uygulanarak tahliyesi kararı verildi. Mahkeme, sanık olarak yargılanan Yüzbaşı Mesut Metin Kazancı ile diğer iki teğmenin Harun Ay ve Burhanettin Koyuncu'nun ise tutukluluk hallerinin devam etmesi kararı verildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğüne yazılan yazıda bütün sanıkların terör örgütü FETÖ'nün şifreli haberleşme programı olarak kullandıkları ByLock programını kullanıp kullanmadıklarının sorulmasına hüküm veren mahkeme, bir daha ki duruşmanın, 18 Mayıs'ta İstanbul Adalet Sarayı'nda görülmesini hükme bağladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu