Suriye ve İsrail Arasında Gerginlik İsrail Hava Saldırısı Düzenledi

İsrail Suriye'ye hava saldırısı düzenledi, Suriye'nin karşılığı gecikmedi.

Suriye ve İsrail Arasında Gerginlik İsrail Hava Saldırısı Düzenledi
Suriye ve İsrail Arasında Gerginlik İsrail Hava Saldırısı Düzenledi Harun Gürcan

İsrail'in, Suriye'ye hava saldırısı düzenlediği bildirildi. Suriye ise, dört İsrail jetinden birini düşürdüğünü, birine de zarar verdiğini belirtti. İsrail'in, Suriye'de, Lübnan Hizbullahı'nın silahlarını taşıyan konvoyu bombaladığı iddia edildi. İsrail hava kuvvetlerinin, gece Suriye'yi bombaladığı, Suriye'nin ise karadan havaya füzelerle karşılık verdiği, füzelerden birinin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Bu hadisenin Suriye içi savaşının başladığı 2011 Mart ayından bu yana en ciddi olay olduğu kaydedildi.

SURİYE KARŞILIĞINI VERDİ

İsrail Haaretz Gazetesi, İsrail'in jet uçaklarıyla yaptığı saldırıya karşılık olarak Suriye hükümetinin karadan havaya füze fırlattığını yazdı. Haaretz Gazetesi, Suriye'nin bir füzesinin, İsrail'in kuzey Kudus'te bulunan füze savunma sistemi ile Arrow füzesi tarafından etkisiz hale getirildiğini, jet uçaklarından isabet alan olmadığını yazdı. Askeri yetkililerden yapılan açıklamada, Ürdün vadisindeki İsrail yerleşim yerlerinde sirenlerin çaldığı birkaç dakika sonra bir patlamanın duyulduğu belirtildi. Suriye ordu komutanlığı, İsrail jetlerinin Suriye hava sahasını ihlal ettiğini ve Palmira yakınında bir askeri merkezi hedef aldığını belirtti. Komutanlık, bu saldırının Suriye'ye karşı savaşan DEAŞ'a yardımcı olan bir saldırı olduğunu belirtti.

SURİYE JETLERDEN BİRİNİ DÜŞÜRDÜ

Suriye, dört İsrail jetinden birini düşürdüğünü, birine de zarar verdiğini belirtti. İsrail ordusu tarafından jet uçaklarının kaybıy ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Ürdün medyası, perşembe gecesi, İrbid'in doğu tarafında ne olduğu bilinmeyen bir cismin gökyüzünden düştüğünü haber verdi. Güvenlik güçlerinin bölgeyi kordon altına aldığı kaydedildi. Düşen nesnenin İsrail tarafından etkisiz hale getirilen Suriye füzesi olup olmadığı bilinmiyor

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu