PKK'nın İçinde Haşdi Şabi Teröristleri Yer Alıyor

Haşdi Şabi içerisinde bulunan unsurlar PKK'yı desteklediğini açıklayan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) milletvekili Macid Şengali, Sincar'daki PKK'lıların bir kısmını Haşdi Şabi'den oluştuğunu iddia etti.

PKK'nın İçinde Haşdi Şabi Teröristleri Yer Alıyor
PKK'nın İçinde Haşdi Şabi Teröristleri Yer Alıyor Celalettin Yünel

Haşdi Şabi içerisinde bulunan unsurlar  PKK'yı desteklediğini açıklayan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) milletvekili Macid Şengali, Sincar'daki PKK'lıların bir kısmını  Haşdi Şabi'den  oluştuğunu iddia etti.

PKK ÜLKE TOPRAKLARINDAN ÇIKARILMASI GEREK

"Bunlar, halkı Peşmerge'ye karşı  kışkırtıyor. Kurtulalı bir buçuk yıl olmasına rağmen yöre halkı Sincar'a geri  dönemiyor." diye konuşan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) milletvekili Macid Şengali Şii milis gücün PKK'nın Irak topraklarında bulunmasını açıkça  destek verdiğini, Bağdat ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY)  PKK'nın ülke topraklarından çıkarılması için birleşmesi gerektiğini açıkladı. 

HEPSİ PKK'NIN BAYRAĞIYDI
 
Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) milletvekili Macid Şengali, "Sincar Hanesur'da yapılan gösterileri yöre  halkı değil, PKK tarafından Suriye'den getirilen Arap ve Kürtler düzenledi ve  onlar katıldı. Tek bir Irak bayrağı yoktu hepsi PKK'nın bayrağıydı.Irak merkezi yönetiminin terör örgütü PKK'ya  karşı sessiz kalarak ülke dışına çıkmasını da talep etmedi."  dedi.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu