Vatikan'da Hollanda Hakkında Konuştu

Vatikan, Hollanda ve Türkiye arasında meydana gelen krizle ilgili olarak yaptığı açıklamada, gerilimi, Avrupa'nın çelişkili politikalarının artırdığına işaret etti.

Vatikan'da Hollanda Hakkında Konuştu
Vatikan'da Hollanda Hakkında Konuştu Harun Gürcan

İskenderun’da 2010 yılında öldürülen Luigi Padovese’nin sonrasında 2015’te Papa Francesco tarafından bu göreve getirilmiş olan Paolo Bizzetti, Vatikan Radyosu’na (Radio Vaticana) açıklama yaptı.
Gerek Ortadoğu’da gerek Avrupa’da ve gerekse de ABD’de “reaktif” bir dönemden geçildiğini düşündüğünü ifade eden Bizzetti, “Biraz gergin bir dönemden geçildiğini hesaba katmak lazım: ne yazık ki birkaç yıldır, belki de geçmişte önemsenmemiş olan bazı gerginlikler tırmanıyor. Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki sonsuz müzakereler, her iki taraf için de bazı şeylerin yürümediğinin sinyali gibi geliyor bana. Avrupa’nın ya da en azından bazı Avrupa ülkelerinin, son yıllarda yürüttüğü politika çok çelişkili. Tüm bunlar sonuçta bir gerilim atmosferi yarattı” diye ifade etti.

AVRUPAYA ELEŞTİRİ

Meydana gelen olayların, zaten hala devam eden “tozları” havaya kalktığını ifade eden Monsenyör Bizzetti, “Buna, 6 yıldır Suriye ve Orta Doğu’nun bazı bölgelerinde meydana gelenler gerçeğini eklemek gerek. Bu, gerçekten anlaşılmaz bir şey: Avrupa’nın sert bir kelime söylemekten neden bu kadar aciz olduğunu anlayamıyorum. Sonuçları kolayca hayal edilebilen ve daha da kötüye giden bu tehlikeli durumun oluşturulduğunu ve yıllarca böyle gideceğini anlamadı. Çok karışıklık var” sözleriyle Avrupa’yı sert bir şekilde eleştirdi.

TÜRKİYESİZ OLMAZ!

Türkiye’nin, uyum sağlamak amacıyla Avrupa’nın isteklerini yerine getirmek için çok çalıştığını da savunan Vatikan temsilcisi, “Ancak bunlar uzun süreçler. Türkiye, Avrupa için çok önemli bir ülke, onsuz yapamayız ve ona karşı duvarlarımızı yükseltemeyiz” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu