FETÖ Bağlantılı 26 Eski Fetö Hakim Ve Savcı Göz Altına Alındı

Darbe girişimi ardından devam eden soruşturmalarda, Hakim ve savcılar tutuklanmaya devam ediyor.

FETÖ Bağlantılı 26 Eski Fetö Hakim Ve Savcı Göz Altına Alındı
FETÖ Bağlantılı 26 Eski Fetö Hakim Ve Savcı Göz Altına Alındı Hakan Satılmış

Adli kaynaklara göre, geçen Temmuz ayında Türkiye'deki darbe girişimi için suçlanan Fetullah Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı 26 eski hakim ve savcı Cumartesi günü gözaltına alındı.
İstanbul savcıları, kısa süre önce görevlerinden uzaklaştırılan FETÖ ile bağlantılı olduğu iddia edilen 55 eski kıdemli hukukçunun tutuklama emri çıkardığını belirten kaynaklar, medyayla konuşma konusundaki kısıtlamalardan ötürü isimleri vermedi.
Soruşturmanın koordinasyonunda bulunan şüpheliler, İstanbul Başsavcısı Yardımcısı Önder Yaman tarafından silahlı terör örgütü üyesi olmakla suçlanıyor.
Buna ek olarak, savcıların talebi üzerine, mahkeme, zanlıların mülklerinin aranması ve el konulması ve suçla ilgili herhangi bir delile el koyma kararını da onayladı.


29 Şüpheli Hala Aranıyor


Hakimler ve savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından Cuma günü görevden alınmış 55'i, 202 hâkim ve savcı arasında yer aldı.

249 kişinin şehit olduğu ve yaklaşık 2,200'ünün yaralandığı darbe girişiminin ardından devam eden bir soruşturması kapsamında soruşturmalar devam ediyor.
HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yılmaz'a göre, geçen Temmuz 15'den bu yana 4000'den fazla hakim ve savcı görevden alındı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu