Microsoft, Windows 10'da Daha Fazla Kullanıcının Zorlanmasını Kabul Ediyor

Windows 7 ve 8 2020'den sonra kullanılmayacak.

Microsoft, Windows 10'da Daha Fazla Kullanıcının Zorlanmasını Kabul Ediyor
Microsoft, Windows 10'da Daha Fazla Kullanıcının Zorlanmasını Kabul Ediyor Harun Gürcan

Microsoft, Intel'in yedinci nesil Core i3, i5 ve i7 (Kaby Lake), AMD'nin Ryzen (Bristol Ridge) ve Qualcomm'un 8996 işlemcileriyle ilgili Windows 7 ve 8 güncellemelerini engelliyor. Bu işlemciler tarafından desteklenen aygıtlar, Microsoft güncelleştirmelerini alabilmek için Windows 10'a güncelleştirilmelidir.

Sorun yalnızca Windows Update'i çalıştırmayı denediğinizde bir hata iletisi görürsünüz: "Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı" ve "Kod 80240037 Windows Update'te bilinmeyen bir hata ile karşılaşıldı" ortaya çıkacaktır.

2023'den SONRA WİNDOWS 8 DESTEKLENMEYECEK

Konuyla ilgili bir talebi yanıtlayan bir sözcü, "Yeni silikon nesiller tanıtıldığında, destek için o sırada en son Windows platformuna ihtiyaç duyacaklar.Bu, Windows ve silikon arasında derin entegrasyona odaklanmamızı sağlarken maksimum güvenilirliği koruyor."

Ve bu, Microsoft'a adil bir şekilde, bir çeşit mantıklı. Windows'un mümkün olduğunca yeni silikon üzerinde çalıştığından emin olmak istiyor. Bunu Windows 10'da yapabilir, çünkü bu geçerli bir üründür ve bu işlemcileri çalıştıran yeni kurulan PC'lerin çoğuna kurulacaktır. Geri dönüp Windows 7 ve 8'i optimize etmeyi daha az mantıklı buluyor, özellikle de resmi şu anda resmen "2020'de sona erecek olan genişletilmiş destek" aşamasındadır. Windows 8 desteği 2023'te sona ermektedir.

VERİLERİNİZİ KONTROL EDİN

Ek olarak, Intel Skylake işlemcileri şu anda Windows 7 ve 8'de desteklenirken, Temmuz ayından itibaren olmayacak. Böylece, bu işletim sistemlerine sahip kullanıcılar güncellemeleri devam ettirmek için de yükseltme yapmak zorunda kalacaklar. Microsoft, bana ücretsiz Pencere kapatıldığında kullanıcıları nasıl ücretlendirdiğini açıklayamadı. Bununla birlikte, Windows 7 ve 8 ürün anahtarlarını yeni Windows 10 yüklemelerinde kullanabileceğiniz bilinmiyor. Ancak şunu söylemek isteriz ki tüm verileri körü körüne silmeden önce bunu kontrol edin.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu