IPhone 8 Touch ID'yi Tamamen Kaldırıyor Olabilir

Iphone 8'e Yüz tanıma sistemi eklenebilir.

IPhone 8 Touch ID'yi Tamamen Kaldırıyor Olabilir
IPhone 8 Touch ID'yi Tamamen Kaldırıyor Olabilir Harun Gürcan

Bu hafta başlarında yayınlanan bir raporda, Galaxy S8'in iris / yüz tabanlı Samsung Pay kimlik doğrulaması, diğer cihazlarda bulunmayan bir özellik, Apple'ın iPhone'u olacağı belirtildi. Samsung geçen sene hayal kırıklığına uğramış olan Galaxy Note 7 ile tanıştığı iris tarama teknolojisine dayanıyor ve kullanımını genişletiyor. Apple'ın bu arada, iPhone 8'e yüz tanıma desteği eklemesi bekleniyor ve görünüşte bu özelliği teyit eden gittikçe artan dolaylı kanıtlar var.

Bu noktada Apple'ın, Apple Pay amaçlı olarak da iris tarayıcılar kullanıp kullanmayacağı belli değil, ancak bir takım raporlar, iPhone 8'in yüzleri ve çevreleri tanıyacak özel algılayıcılara sahip olacağını söylüyor. Bu gelişmiş kameralar, bir rapor belirtildiği gibi hem AR amaçları için hem de ahizenin kilidini açmak için kullanılabilir.

Apple Insider tarafından keşfedilen yeni bir patent başvurusu, basit bir yüz taraması ile iPhone'un kilidini açma yöntemlerini ayrıntılarıyla anlatıyor.

APPLE'DE PATENT BAŞVURUSUNU YAPTI

Bu özellikler rakip cihazlarda yıllarca mevcuttu, ancak iPhone'a hiçbir zaman eklemedi. Bununla birlikte, yüz tanıma özelliğini kullanarak bir mobil cihazın kilitlenmesi ve kilidinin açılması başlıklı 2016 patent başvurusu, aslında, bu teknolojinin bir iPhone'da nasıl çalıştığını açıklayan benzer patentlerin 2012'ye kadar uzanan bir devamıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu