Samsung Note 7 Felaketi S8 Satışlarını Engellemeyecek

Samsung endişelenmeyi anketler sonucunda bırakarak S8'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Samsung Note 7 Felaketi S8 Satışlarını Engellemeyecek
Samsung Note 7 Felaketi S8 Satışlarını Engellemeyecek Harun Gürcan

2016'da, Galaxy Note 7'nin patlayan pillerinden çok az sayıda mobil teknoloji hikayesi daha dikkat çekti. Büyük olasılıkla hatırladığınız gibi, Samsung, raporların alevler içine yayılmaya başladığı rapora istinaden geçen yıl Note 7'yi çekmek zorunda kaldı. Samsung, bu felaketin pek çok tüketicinin zihninde hala taze olduğunu biliyor ancak bir ankete dayanarak şirketin endişelenmesi gereken pek bir şey yok.

S8 PİYASAYI SALLAYACAK 

Note 7 hatırlamalarının ardından 2017'deki akıllı telefon satışlarını nasıl etkileyebileceğini belirlemek için Fluent pazarlama grubu Fluent, 1.500'den fazla Amerikalı tüketiciye bir Galaxy S8 almayı düşünüp düşünmediklerini sordular. Sonuç olarak, mevcut Samsung telefon sahiplerinin% 63'ü Note 7 hatırlatmasının "gelecekte bir Samsung telefon satın alma olasılığını etkilemediğini" söyledi. Ayrıca, Samsung telefon sahiplerinin sadece% 14'ü ankete cevap verebilecek durumda. Yaklaşan Galaxy S8 ile ilgili güvenlik endişelerinin bulunduğunu söyledi.

Hatırlatma öncesinde Galaxy Note 7'ye sahip olanların% 46'sı olayın akıllı telefon alım kararlarını hiç değiştirmeyeceğini,% 52'si olayın Samsung'un itibarını etkilediğini düşünmüyor. Samsung, patlayan telefonlar için çok fazla özür diledi ve birden fazla vesileyle, taraftarlarının iyi niyetinde olabildiğince her şeyi yapacağını söyledi.

ANKET SONUÇLARI OLUMLU

Bu anketin sonuçlarından bazıları Samsung için cesaretlendirici olmakla birlikte, diğerleri daha az olumlu. Örneğin, iPhone sahiplerinin% 89'u başka bir iPhone satın alacaklarını söylese de, Samsung telefon sahiplerinin sadece% 58'i aynı şeyi söylüyor. Ayrıca,% 37'si Bixby AI yardımcısının potansiyel eklenmesinden umrumda değilken,% 37'si Bixby'in ne olduğu hakkında bir fikrini bile olmadığını itiraf etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu