Cumhurbaşkanının Katılımıyla 1915 Köprüsüne Başlandı

Cumhurbaşkanı Erdağan sert sözleriyle yine gündemi salladı.

Cumhurbaşkanının Katılımıyla 1915 Köprüsüne Başlandı
Cumhurbaşkanının Katılımıyla 1915 Köprüsüne Başlandı Harun Gürcan

Türkiye'nin kaderini belirleyen zaferin anma töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk milleti, vatanı bayrağı ezanı istikbali ve istiklali szö konusu olduğunda gözü hçbir şey görmez. 15 Temmuz gecesi darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikilen bu milletin önünde kim durabilir. Hep ne diyoruz; korkaklar zafer anıtı dikemez" dedi.

"ANAHTARI DÜŞMANA KENDİ ELLERİYLE VERİRLER"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim amacımız, tarihin akışını değiştiren ecdadımıza layık olabilmektir. Ülkemizde bir kesim her zaman olmuştur. Bunlar bir asır öncede kahraman askerlerimiz düşmana dünyayı dar ederken birileri bu savaşa ne gerek var diyordu. Fırsat bulsalar ülkenin anahttarını düşmana kendi elleri ile teslim ederlerdi." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti "Türkiye Cumhuriyeti bizim ilk değil son devletimizdir. Dolayısıyla Osmanlı da, Selçuklu da bizimdir. Devleti yaşatmanın yolu insanı yaşatmaktan insanı yaşatmanın yolu da kendisini güven içinde hissetmesinden geçiyor. Bakınız sadece 1991 yılından bu yana kesintisi bir istikrar dönemi yaşasaydık, şu anki durumumuzun iki kat üstünde olacaktır. Eğer şu andaki istikrar ve güveni yakalasaydık kişi başı gelir 22 bin dolar olacaktı. 2007 yılını hatırlayın Türkiye büyürken birden karşımıza engel çıkardılar. Bize cumhurbaşkanı seçtirmek istemediler. 367 bahanesiyle meclisi kilitlediler. Bizde çözümü millete gitmekte bulduk. O dönemde başında olduğum partiye kapatma davası açtılar. Küçük çaplı anayasa değişiklikleri ile işler bir yere kadar yürüdü. 2013 yılından bu yana yaşananlar köklü bir değişikliğin gerektiğini gösteriyordu. 17-25 saldırısını milletimizin desteğiyle bertaraf ettik. Bu kez terör örgütlerini devreye soktular. Vatandaşlarımın yaşam hürriyetlerini ellerinden aldılar. Güvenlik güçlerimiz o teröristleri o çukurlara gömdü." dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu