Cumhurbaşkanı Erdoğan Müzik Üniversitesi Sözü Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan'la birlikte Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen Erol Parlak Çanakkale Ağıtları Konseri'ne katıldı. Katıldığı konserde konuşma yaparken Müzik Üniversitesi sözü verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müzik Üniversitesi Sözü Verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Müzik Üniversitesi Sözü Verdi Harun Gürcan

Konsere, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılmasının yanında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile sanat, iş, spor camiasından çok sayıda davetli konsere katılım sağladı.

CUMHURBAŞKANINA ÖDÜL 

Konser bittikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'a konser için yaptığı katkılarından dolayı bir ödül geldi. Yapılan ödül töreninin sonrasında bir teşekkür konuşmasında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yarın farklı bir adım atıyoruz. O adımda; Avrupa'yı Asya'ya Asya'yı Avrupa'ya bağlıyoruz. Bu köprü dünyanın bir numarası oluyor. Dünyanın bir numarası olacak bu köprü ile beraber Türk'ün Çanakkale'de 18 Mart 1915'te yazdığı o zaferi şimdide inşallah Türk ve Kore işbirliği ile yapılacak bu köprü ile nakşedeceğiz. İnşallah Cumhuriyetin 100'üncü yıl dönümüne yetiştirmek hedefimizdir. 100'üncü yıllı Allah bize nasip ederse bunu beraber yaşayacağız" dedi.

Konserin yapılmasında emeği geçen Erol Parak'a, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat konserinde gerçekleşen ödül törenin de Müzik Üniversitesi sözü verdiğini söylemeden geçmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah bu müzik üniversitesini kuracağız. Adımlarını atacağız. Cumhurbaşkanlığında bunun çalışmalarına başlamış bulunuyoruz" diye verdiği sözü tutacağını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu