Trafik Sigortasında Dudak Uçuklatacak Fiyat

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yapılan zorunlu trafik sigortası fiyatlarıyla ilgili şok açıklamalar da bulundu.

Trafik Sigortasında Dudak Uçuklatacak Fiyat
Trafik Sigortasında Dudak Uçuklatacak Fiyat Harun Gürcan

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hazine Müsteşarlığın ile beraber sigorta sektörü adına adımlar atılmasına rağmen zorunlu trafik sigortası primlerinin istenilen fiyatlara düşürülememesi sebebiyle sigorta primlerin de tavan fiyat uygulanacağı kararını verdiklerini açıkladı.

Şimşek, alınan kararla beraber otomobillerde yapılan zorunlu trafik sigorta primleriyle ilgili ortalama yüzde 30 civarında bir indirim yapılacağını ve trafiğe yeni çıkacak olan araçlardaysa mevcut primlere üzerinden ise ortalama indirimin miktarı yüzde 40'lara kadar ulaşabileceğini ifade etti. Zorunlu trafik sigortası primleriyle alakalı olarak, AA muhabirlerine açıklamalar yapan Şimşek, "Yaptığımız incelemeler sonucunda, sigorta şirketlerinin riski yüksek sigortalıları portföylerine katmak istemediklerini, bu nedenle de yüksek riskli olarak görülen sigortalılardan yüksek primler talep edilerek sigorta yapmaktan kaçındıklarını tespit ettik. Bu durumun sigorta fiyatlandırmasına duyulan güveni zedelediğini düşünüyoruz. Bu nedenle vatandaşın mağduriyetinin önlenmesi amacıyla primlerde tavan fiyat uygulanmasına karar verdik." dedi.

İNDİRİM YÜZDELERİ ARTACAK

Sigorta primleriyle alakalı konuşan Başbakan Yardımcısı Şimşek ifadelerine şu şekilde devam etti, "Tavan fiyat uygulaması ile mevcut uygulanmakta olan prim tutarlarına göre indirim, en riskli gruptaki otomobillerde yaklaşık yüzde 28, en düşük riskli araç gruplarında ise yüzde 26 olacak. Trafiğe yeni çıkacak otomobillerde ise mevcut primlere göre ortalama indirim yüzde 40'ı bulacak. Bu şekilde otomobillerde zorunlu trafik sigorta primlerinde ortalama yüzde 30'luk indirim sağlanmış olacak."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu