İnstagram'dan Damga Yaratacak Güncelleme Geliyor

İnstagrama da canlı yayın videolarını kaydetme özelliği geliyor.

İnstagram'dan Damga Yaratacak Güncelleme Geliyor
İnstagram'dan Damga Yaratacak Güncelleme Geliyor Harun Gürcan

Pazartesi günü Facebook'a ait olan sosyal medya şirketinin duyurusu sayesinde kullanıcılarının şimdi uygulama aracılığıyla yayınladığı tüm canlı videoları kaydedebileceği için Instagram'ın canlı video özelliği biraz daha kısa ömürlü.

Yeni özellik, Instagram'ın video özellik setini ana şirketin ve rakip Twitter'la daha uyumlu hale getiriyor; bu ikisi de canlı video akışlarının yayınlandıktan sonra kaydedilmesine izin veriyor. Instagram kullanıcılarının şu anda kullanıma sunduğu iOS veya Android uygulamalarının sürüm 10.12 sürümüne güncellemesi gerekecek.

Instagram, yeni özelliğini daha sonradan düşünmek için biraz daha nazikçe düşünüyor: Canlı bir akış bitene kadar filmi kaydetme seçeneğini görmeyeceksiniz ve "kaydet" e hafifçe vurmanız, videonun yorumlarını, beğenisini veya görüntülenmesini saklamaz Istatistikler. Diğer bir deyişle, Instagram videolarını kaydetmek çoğunlukla, film yaparken yanlışlıkla unutulmaz bir şeyle rastlayan insanlar için yararlı olacaktır.

VİDEOLAR DA UZUNLUK SINIRLAMASI YOK

Yeni kaydetme seçeneği yalnızca yayıncı tarafından kullanılabilir; bu, arkadaşlarınızın videonuzu kaydetme seçeneğine sahip olmadığı anlamına gelir. Çekimler akıllı telefonunuzda yerel olarak saklandığından, kaydetme yeteneğiniz cihazınızın ne kadar boş alana sahip olduğuna bağlı olacaktır. Uygulamanın yardım merkezi, "Canlı bir videonun telefonunuza kaydedilmesinin, özellikle de uzun videoların kaydedilmesinin birkaç dakika sürebilir" ifadesine rağmen Instagram, kaydedilen videolar için uzunluk sınırlaması getirmeyecektir.

Canlı video Aralık ayında Instagram uygulamasına geldi ve şirket kaybolan doğasını, kullanıcıları "herhangi bir şeyi, her zaman paylaşmaktan daha rahat hissetmek" için olumlu bir ayrımcı olarak gösterdi. Artık yok olan Meerkat canlı yayın uygulaması benzer bir düzene sahipti, çünkü canlı yayınlar başlangıçta tükeniyorlardı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu