Kozmetik Ürünleri Sağlık Acısından Bir Risk Olabilir

Güzelleşmek adına kullanılan kozmetik ürünleri sağlık problemleri hatta ölümcül düzeyde sorunlar çıkartabilir. Kozmetik ürünleri kanser riskini artıran kattı maddeleri içermektedir.

Kozmetik Ürünleri Sağlık Acısından Bir Risk Olabilir
Kozmetik Ürünleri Sağlık Acısından Bir Risk Olabilir Hakan Satılmış

Kozmetik firmaları rujlardan losyonlara kadar her şeyde 10.000'den fazla kimyasal madde kullanıyor. Bu ürünlerin çoğundaki maddeler, kanser, bağışıklık bozuklukları, infertilite ve diğer ciddi sağlık sorunları riskinizi artırabilir.

Bakkallardan yerel alışveriş merkezine kadar alışveriş yaptığınız her yerde makyaj malzemesi bulabilirsiniz.

Preslenmiş tozlar, şampuanlar, nemlendiriciler, rujlar ve diş macunları cildinizi daha pürüzsüz hale getirmek, saçınıza daha fazla hacim vermek, dişlerinizi daha fazla beyaz yapmak için üretildiler.

 

Kozmetik ürünlerinde toksinlere maruz kalmamamız konusunda nasıl emredebiliriz?

 

Son on yılda güzellik bakım ürünleri, kanser riski içeren maddeler taşıyor olabileceği tartışıldı.

Sonuçta, derimize uygulanan herhangi bir şey gözeneklerimiz aracılığıyla doğrudan kan dolaşımıza geçebilir edilir.

 

Gerçek hikaye nedir? Şimdi, en yaygın güzellik ürünlerinin birkaçını ve araştırmacıları ilgilendiren maddeleri inceleyelim.

Kozmetikte Sık Görülen Toksinler

 

Parabenler: Püskürtme deodorantları, yüz kremleri, saç ürünleri ve diş macunu gibi birçok ürün, insan östrojenini taklit eden parabenler adı verilen kimyasalları içerir. Birleşik Krallık'ta Reading Üniversitesi'nde yapılan bir çalışmada, meme kanseri olan katılımcılarının% 99'unda tümörlerinde paraben birikimi vardı. Parabenler içeren bilinen ürünleri düzenli olarak kullanmayan kadınlar bile, tümör dokusunda parabenlerle doludur. Faraben ilaçlarında ve gıda katkı maddesi olarak artan kullanımını göz önüne alarak daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir. "Paraben" kelimesi etikette bazen metil, propil, izobütil veya etil ile kombine edilir - bu yüzden ürün etiketlerini iyi okuyun!

Kurşun: Zehirli ağır metal kurşun, Federal Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından araştırılan popüler rujların% 60'ında bulundu. Çalışma sırasında saptanan diğer metallerin bazıları krom, kadmiyum ve alüminyumdu. FDA bulgularını bir güvenlik ve sağlık konusu olarak görmediklerini açıkladı. Gerçekten, Kişisel Bakım Ürünleri Konseyi'nden bir temsilci, bulgularından "Besin, bu doğal olarak mevcut metallerin çoğunun birincil kaynağıdır ve dudak ürünlerinin maruziyeti, karşılaştırıldığında çok azdır" dedi.

Formaldehid ve diğerleri: Saç rengi, rahatlatıcılar, düzleştiriciler, şampuanlar, saç kremi ve saç uzatma tutkalı bir dizi toksik kimyasal madde içerir. Formaldehit, (uluslararası olarak sınıflandırılmış bir kanserojen) formaldehit, tolüen (fetüsün gelişimi tehlikesi nedeniyle Avrupa'da yasak), hidrokuinon (güneş hassasiyetini arttırır) ve fitalatları (üreme problemleri için birçok çalışmada bağlantılı) en kötü durumdadır. Bu kimyasalların birçoğu güneşsiz bronzlaştırıcı losyonlarda ve epilasyon kremlerinde bulunur.

Triklosan: Diş macunu, vücut yıkama ve deodorant bakteri üremesini önlemek için triklosan gibi antimikrobiyal kimyasallar kullanıyor. Bununla birlikte, sadece standart sabun ve su değil aynı zamanda triklosan bir endokrin bozucu olarak düşünülür. Bu kimyasal maddeyi içeren ürünlerin kullanılması üreme sorunları, tiroid işlev bozukluğu ve hatta kansere yol açabilir.

 

Bu riskleri ortadan kaldırmak istiyorsanız, alışık olduğunuz ürünlerin alternatifi olarak, doğal ve organik güzellik bakım ürünlerine geçmeyi düşünmelisiniz.

 

Her zaman araştırmanızı yapın! Sadık olduğunuz belirli bir kozmetik ürün varsa kontrol edin sağlığınız için bu çok önemli.

 

Unutmayın, bu ürünlerin çoğunu cildinize uygularsınız - doğrudan kan dolaşımınıza emilir. Her gün kullanabileceğiniz ürünlerde formaldehit ve kurşun almadığınızdan emin olmak için kaliteli ürünlere yönelip marka kullanmalısınız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu