Nevruz Kutlamasında Bombalı Saldırı İddiası

Nevruz kutlamalarında bombalı saldırı yapacağı zannedilen bir öğrencinin öldürülmesi üzerine iki polis memuru görevden alındı.

Nevruz Kutlamasında Bombalı Saldırı İddiası
Nevruz Kutlamasında Bombalı Saldırı İddiası Hakan Satılmış

Diyarbakır Valiliği 25 Mart tarihli toplantıda, güneydoğudaki Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında bir öğrencinin öldürülmesine ilişkin iki polis memurunun görevinden alındığını söyledi.

23 yaşındaki üniversite öğrencisi Kemal Kurkut, 21 Aralık'ta Bağlar'daki Nevruz kutlamaları sırasında polise, festival alanına bıçak ve sırt çantasıyla girmeyi denedikten sonra vuruldu. Kurkut daha sonra hastanede hayatını kaybetti.

Diyarbakır Valiliği yaptığı açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın sürmekte olduğunu ve idari soruşturma için İçişleri Bakanlığı'ndan bir müfettiş atanmasını istedi.

Kurkut'un öldürülmesiyle ilgili olarak iki polis memurunun görevinden alınmış olduğunu da belirtti.

Polis memurlarından bir tanesi savcılığa tanıklık ettikten sonra serbest bırakılırken diğeri "nihai niyetle cinayet" suçlamasıyla tutuklama emrinin ardından mahkeme tarafından gözetim altında tutulması üzerine serbest bırakıldı.

Diyarbakır Barış Meclisi, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının başvurusu üzerine olayı bildirme üzerine bir medya yasağı da uyguladı.

Öte yandan yetkililer, Kurkut'un doğu Malatya ilinde bulunan bir hastanede Eylül-Kasım 2016 yılları arasında psikiyatri tedavisi gördüğünü açıkladı.

Bildirildiğine göre anti-psikotik ve anti-depresan ilaçları adlığı bildirildi.

Valilik daha önce Kurkut'un, güvenlik güçlerine bıçakla saldırmadan ve uyarılara itaat etmeyi reddettiği için meydanın önüne koşmadan önce "Çantamda bir bomba var, hepsini öldüreceğim" diye bağırdığını iddia etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu