Rusya'da Patlama İnsanların Kaçacak Yeri Yoktu

Rusya'da meydana gelen patlama insanlar ile dolu olan tren vagonunun içinde meydana geldi. İnsanların kaçacak yeri yoktu. On kişi olay yerinde hayatını kaybetti.

Rusya'da Patlama İnsanların Kaçacak Yeri Yoktu
Rusya'da Patlama İnsanların Kaçacak Yeri Yoktu Hakan Satılmış

Devlet tarafından yürütülen basın TASS haberine göre, Rusya'nın St. Petersburg şehrindeki metroda meydana gelen patlamada on kişi hayatını kaybetti.


Valilik, yaklaşık 50 kişinin yaralandığını söyledi. Olay, Rusya'nın ikinci en büyük şehri St Petersburg'daki tüm metro sisteminin kapatılmasına neden oldu.

Ulusal Terörle Mücadele Komitesi sözcüsü, patlamanın tanımlanamayan bir patlayıcı cihazdan kaynaklandığını söyledi.

Andrei Przhezdomsky devlete ait Rusya'ya 24, "Araştırmacılar ve Federal Güvenlik Servisi'nin bomba uzmanları bu patlamanın kesin nedenini belirlemek için çalışıyor. Şimdiye kadar tanımlanamayan patlayıcı bir cihaz olduğunu söylüyoruz" dedi.

Metroun tahliyesinin tamamlandığını söyledi.

TASS, Rusya Başsavcılığı ofisinin Petersburg metrosundaki patlamayı terörist bir saldırı olarak nitelendirdiğini bildirdi.

PATLAMA İKİ DURAK ARASINDA GERÇEKLEŞTİ

Patlama, tren Sennaya Ploshchad ve Tekhnologichesky Enstitüsü istasyonları arasındaki bir tüneldeyken gerçekleşti.

 

Sennaya istasyonunda bir tanık olan Stanislav Listyev, patlamayı hissettiğini ve tünelden çıkan dumanı gördüğünü söyledi.

"Sennaya meydandaki yürüyen merdivene  gidiyordum ve bir an altımda bir patlama dalgası hissettim. Her şey dumanla doldu, insanlar paniklemeye başladı. Trenler durdu ve derhal tahliye başladı "diye konuştu 

TASS'a yapılan patlamayı doğrulayan kaynak ön bilginin yaklaşık 10 kişinin öldüğünü gösterdiğini ve tam kurbanlar sayısının halen tespit edilemediğini söyledi.

Vali basın sekreteri Andrei Kibitov. "Halen yaralılar var, doktorlar onlarla birlikte çalışıyor. Şu anda oradaki ambulans sayısı 17'dir. "Dedi. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ölen kişilerin yakınlarına başsağlığı diledi.

 

Putin, "Patlamanın nedenleri bilinmiyor, bu nedenle konuşmak için henüz erken. Soruşturma, olanları gösterecektir "dedi. 

St. Petersburg metro hattında beş hat ve 67 istasyon var. Günde 2,3 milyon kişiyi taşıyor ve 1.600'den fazla vagon var.

PATLAMA VAGONUN İÇİNDE GERÇEKLEŞTİ

Anthony Roman, küresel bir risk yönetim uzmanı ve Roman & Assoc'un başkanı. Lynbrook, N.Y.'de, USA TOODAY'a, hasar gören trenin resimlere dayanılarak, duvarlara yırtılmış ve yara izi bulunan kapılarda patlamanın otomobilin vagonun içinde meydana geldiği anlaşıldı dedi. Patlama vagon içinde gerçekleşti ve insanların kaçacak yerleri yoktu. Patlama hem vagon içinde hem kapılar kapalı iken hemde tren iki sitasyon arasında tünelde iken gerçekleşti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu