Polis Memuru ve Şüpheli Saldırgan Paris'teki Terör Saldırısında Vurularak Öldürüldü

Fransız polis, güvenlik güçleri tarafından saldırı düzenlendiğinden şüphelenilen bir polis memuru öldü ve iki polis de Paris'in merkezinde yaralandı.

Polis Memuru ve Şüpheli Saldırgan Paris'teki Terör Saldırısında Vurularak Öldürüldü
Polis Memuru ve Şüpheli Saldırgan Paris'teki Terör Saldırısında Vurularak Öldürüldü Harun Gürcan

Polis, olay yerinden kaçarken tek başına bir silahlı kişinin öldürülmeden önce ateş açtığını söylüyor. Ayrıca Başkan Francois Hollande, saldırının "terörle alakalı" olduğuna ikna olduğunu söyledi.

CHAMPS-ELYSEES MÜHÜRLENDİ

Sözde İslam Devleti "savaşçılarından" birinin saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.
AFP haber ajansının verilerine göre, İslamcı militanlık, IS tarafından iddia edilen son toplu saldırıların ardından anketlerde önemli bir sorundur ve 2015'ten bu yana Fransa'da cihad saldırılarında 238 kişi öldü.
Pazar günkü cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki bir çok aday, merkez sağdaki François Fillon'ın diğerlerini başkalarını da durdurması çağrısı yaparak kampanyalarını erken bir saygı göstergesi olarak sona erdirdi.
İçişleri bakanlığı sözcüsü Pierre-Henry Brandet, "Yüzüne bakan subaylar kasıtlı olarak hedef alındı." Dedi. Krizle ilgili oalrak başbakan ve içişleri bakanıyla yapılan kriz sonrasında güvenlik güçlerinin ülkenin tam desteğini aldığını ve düşen polise milli bir haraç ödeneceğini söyledi.
Fransa'nın başkentinde olan Champs-Elysees'in dünya çapında tanınmışlığı ve çok sayıda ziyaretçisi nedeniyle potansiyel bir hedef olarak görüldüğü BBC'nin Hugh Schofield tarafından bildirildi. 

"MÜŞTERİLERİMİZİ BODRUMDA SAKLAMAK ZORUNDA KALDIK"

Champs-Elysees'in tamamının boşaltıldığını ve polis araçları, George V metro istasyonunun caddesinin yarısına kadar bir noktaya dizildiğini söylüyor.
Marks & Spencer mağazasının yakınında çıkan çekimler, olay yerinden turistler ve geçenler tarafından panik halinde acele edildi.
AFP tarafından röportaj yapılan tanıklar, panik sahnelerini anlatırken, insanlar panayırlarken sığınmaya çalıştılar.
Çekim alanının yakınında bir restoran müdürü olan Choukri Chouanine, "Müşterilerimizi bodrumda saklamak zorundaydık" dedi.
Binlerce asker ve polis, Fransız başkentinin turistik bölgelerini koruyor. Louvre Müzesinde devriyeye askerlere saldırdıktan sonra her elinde bir papalıkla silahlanan bir kişi Şubat ayında yaralandı.
Ertesi ay 39 yaşındaki bir adam bir askere saldırdıktan sonra Orly havaalanında öldürüldü.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu