CHP Dava Açmaya Hazırlanıyor

Geçtiğimiz pazar günü yapılan seçimle ilgili olarak "hile yapıldığı" iddiasıyla Danışta'ya başvuracağını açıkladı.

CHP Dava Açmaya Hazırlanıyor
CHP Dava Açmaya Hazırlanıyor Harun Gürcan

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, yayınlamış olduğu yazılı açıklamada, Danıştay'a olay ile ilgili dava dilekçesinin bugün iletileceği belirterek, şu şekilde konuştu:

"49 MİLYON VATANDAŞIMIZIN HAKKINI KORUYACAĞIZ"

"Mühürsüz oy pusulalarının geçerli kabul edilmesine ilişkin YSK işleminin iptali talebiyle bugün Danıştay'da dava açıyoruz. Ayrıca dava sonuna kadar halkoylaması sonuçlarının kesinleştirilmesinin önlenmesi için yürütmeyi durdurma talep ediyoruz. Avukatımız Atilla Kart bugün Danıştay'a dava dilekçesini verdikten sonra saat 16.00'da YSK önünde gerekli açıklamaları yapacaktır. İster hayır ister evet demiş olsun oy kullanan 49 milyon vatandaşımızın hakkını korumak için hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğiz"

BAŞBAKAN İDDİALI KONUŞTU

"Milletin verdiği kararı mahkemelerde şikayetle düzeltmek demokrasinin bir yolu değildir ama tabii ki itiraz hakları vardır. Sadece CHP değil herkes kullanabilir bu hakkı ama millet sözünü söylemiştir, yüzde 51.4 25 milyon 200 bine yakın insanımız Evet vermiş, 23 milyon civarında vatandaşımız da Hayır demiştir. Evet sonucu böylece tecelli etmiştir. Milletin kararına rıza göstermemek demokrasiyi gerektiği kadar iyi anlayamamak demektir. Seçimler konusunda YSK'nın verdiği karar kesindir, bunun üzerine herhangi bir yargı yolu yoktur ama buna rağmen gidebilirler mi, tabii ki gidebilirler."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu