Başbakan Binali Yıldırım CHP'ye Gözdağı Verdi

Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamada "Milletin kararını mahkemelerde şikayetle düzeltmek demokrasinin bir yolu değildir." şeklinde konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım CHP'ye Gözdağı Verdi
Başbakan Binali Yıldırım CHP'ye Gözdağı Verdi Harun Gürcan

Başbakan Binali Yıldırım, CHP'nin mühürsüz oylarla ilgili hile yapıldığı iddiasıyla Danıştay'a başvuracağını bildirmesinden sonra açıklamalarda bulundu. Yıldırım, konuyla alakalı olarak "Kararı millet verdi. Milletin kararını mahkemelerde şikayetle düzeltmek demokrasinin bir yolu değildir." dedi.

MİLLET KARARINI VERDİ!

"Millete gittik. Kararı millet verdi. Milletin kararını mahkemelerde şikayetle düzeltmek demokrasinin bir yolu değildir. Ama tabii şikayet yolunu herkes kullanma durumundadır. Kullanmak isterlerse buna diyecek bir şeyimiz yoktur. Ama millet sözünü söylemiştir. Evet sonucu tecelli etmiştir. Milletin zamanını daha fazla israf etmenin bir manası yoktur. Yüksek Seçim Kurulu her seçimle ilgili itirazı karara bağlar ve mesele biter. Seçimler konusunda YSK'nın verdiği karar kesindir. Bunun üzerine herhangi bir yargı yolu yoktur. Ama buna rağmen gidebilirler. İstedikleri yere gidebilirler. Neticede milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme bir karar veremez."

DEAŞ'LA MÜCADELE DE ABD İLE İŞBİRLİ OLACAK

CHP'nin Danıştaya başvuracağıyla ilgili konuşmasının yanı sıra  DAEŞ ile ilgili de konuşan Yıldırım, ABD ile işbirliği içinde bir çalışma yürüteceklerini belirterek şu şekilde konuştu; "Uludere'de maalesef saha taramaları esnasında 2 askerimiz şehit edildi ve karşılığı hemen verildi. Oradaki terör yuvaları darmadağın ediliyor. Bu mücadele devam edecek. Türkiye'nin sınırlarının dışında tehdit var olduğu müddetçe, Türkiye bunların hepsine gereken karşılığı verir. Önemli olan ülkemizni güvenliği, milletimizin can ve mal emniyetidir ve hudutlarımızın güvenliğidir. Türkiye bunu her şart altında sağlayacak güçtedir. Amerika ile DEAŞ'a karşı mücadelede tavrımız çok açık ve nettir. Nasıl bir işbirliği yapacağımız her seviyede kendilerine aktarılmıştır. bu şartlar altında karar bizim değil ABD'nin kararı olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız 16-17 Mayıs gibi bu konuda sayın Trump'la gerekli görüşme yapacak ona göre hareket edilecektir. Türkiye'nin içeride ve dışarıda zarar verecek kim varsa, arkasında kimin olduğuna, olmadığına bakmadan gereğinin yapılacağıdır, bu bilinmesi gerekir."

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu