PTT'den Şok Eden Açıklama

PTT olta mailler hakkında vatandaşları uyardı ve gelen mailleri açmamalarını söyledi.

PTT'den Şok Eden Açıklama
PTT'den Şok Eden Açıklama Harun Gürcan

PTT AŞ'den vatandaşlarla paylaşılan açıklama da, farklı iletişim kanalları tarafından kendilerien ulaşan geri bildirimler sonucuyla, şirket müşterileri ve vatandaşlara PTT marka ve logosuyla beraber hazırlanmış "oltalama maillerin" gönderildiğinin fark edildi ve şirket hizmetlerine yönelik yanıltan faaliyetlerde bulunulduğunun tespit edildiği ifade edildi.

MAİLLERE İTİMAT ETMEYİN LİNKLERİ AÇMAYIN

Müşterilerden, kendilerine gönderilen bu tip e-postalarda yer alan linkleri açmamaları hakkında uyarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu e-postalarda yer alan linkler tıklandığında şirketimize ait gönderi takip sayfasının bir benzeri açılmakta ve müşterilerimizden kendilerine ait kargonun teslim edilebilmesi için gönderici firmadaki bilgilerinin güncellenmesi istenmektedir. Bu şekilde müşterilerimizin kimlik bilgilerine kolayca ulaşılarak çeşitli mağduriyetlere sebebiyet verilmektedir. Şirketimiz tarafından hiçbir şekilde bu tür e-postalar gönderilmemektedir. Müşterilerimizin e-posta ile gelen linkleri tıklamamaları, kendi güvenlikleri ve mağdur olmamaları açısından elzemdir."

"GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI!"

Konuyla ilgili olarak Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezine bildirimler iletildiği ve bilgi güvenliği sistemlerinde gereken önlemleri derhal aldıklarını ifade eden şirket, şirketin imajının zedelenmesi ve itibarının sarsılması gibi olumsuz olayların gerçekleşmemesini adına gerekli hukuki girişimlerin de başlatıldığıyla ilgili de açıklama yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu