Trump: Paris Saldırısı Fransız Seçimlerinde 'Büyük Etki' Edecek

Trump Fransa'da ki patlamayla ilgili konuştu.

Trump: Paris Saldırısı Fransız Seçimlerinde 'Büyük Etki' Edecek
Trump: Paris Saldırısı Fransız Seçimlerinde 'Büyük Etki' Edecek Harun Gürcan

Cumhurbaşkanı Trump, seçmenlerin 11 cumhurbaşkanı adayı arasında seçim yapmak üzere Pazar günü sandık başına gittiği zaman Paris'in merkezinde bir polis memurunun öldürücü saldırısının "büyük bir etkisi" olacağını bildiren Cuma günü Fransız siyasetinin içine girdi.

SEÇİMLERİ ETKİLEYECEĞİNİ İFADE ETTİ

Bay Trump adıyla herhangi bir aday bahsetmedi. Ancak Twitterda ki ifadesi - "Fransa halkı bunun daha fazlasını istemeyecektir. Başkanlık seçimi üzerinde büyük bir etkisi olacak, en az dört yarışmacı boynu ve boynu süren sıkı, parçalı bir yarışın kuyruk uçlarına geldi."

Bunlardan biri olan Marine Le Pen, aşırı sağcı aday, azalan bir Fransa'nın kimliğini kaybederek son bir yıldaki Amerikan başkanlık yarışında Bay Trump'ın temalarını yansıtıyor şeklinde sert bir uyarı yayınladı. Bununla birlikte, Bay Trump'ın açıklamalarının kararsız seçmenler arasında kendisine yardımcı olacağı açık değildi.  

Bayan Le Pen, Cuma günü yapılan bir açıklamada "radikal İslam" ı "Perşembe gecesi düzenlenen saldırıda" ulusumuz üzerinde, akıl içinde, medeniyet üzerinde savaş ilan eden canavarca, totaliter bir ideoloji "olarak suçladı.

Saldırıdan birkaç saat sonra İslam Devleti sorumluluğu üstlendi. İki polis memuru ve bir seyirci yaralandı ve kentin en ünlü bulvarını kısa bir süre kapattı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu