Mercedes-Benz Sahipleri Evinden Artık Otomobilleriyle Konuşabilir

Mercedes-Benz bir yeniliğe daha imza attı.

Mercedes-Benz Sahipleri Evinden Artık Otomobilleriyle Konuşabilir
Mercedes-Benz Sahipleri Evinden Artık Otomobilleriyle Konuşabilir Harun Gürcan

"Alexa, arabayı çalıştır."
Yeni Mercedes-Benz araç sahipleri şimdi yukarıdaki komutu vererek motoru uzaktan açabilir. Lüks araç üreticisi, 2016 ve 2017 modelleri olan müşterilerin Google Home veya Amazon Echo'yu kullanarak arabalarıyla iletişim kurmasını sağlayan yeni bir hizmet başlattı.

YIL SONUNDA AVRUPA'DA SATIŞA SUNULACAK

Araçlarını uzaktan başlatmanın yanı sıra, ABD'li müşteriler ses komutlarıyla çeşitli işlevleri etkinleştirebilir; Hizmet bu yılın sonlarında Avrupa'da satışa sunulacak. Mesela, Alexa'ya "Mercedes'den arabaya bir adres göndermesini istemek" talimatı vererek, sürücüler navigasyon girdisi ve ilgi noktaları taleplerini alacaklar. Şirketin Silikon Vadisi tabanlı araştırma kolundaki Şeylerin ve Giyilebilir Entegrasyon'un başında bulunan Nils Schanz, "Müşterilerimize arabalarımızın içinde değil 24/7 geniş bir hizmet yelpazesi sunmak istiyoruz" dedi. "Mercedes-Benz'in amacı otomobiller çevresinde akıllı bir ekosistem yaratmak ve günlük hayatımızı müşterilerimiz için daha uygun hale getirmek için ileri teknoloji geliştirmek" dedi.
Birkaç önkoşul var: Sürücüler aktif bir "Mercedes me" hesabına ihtiyaç duyacak ve bağlı araç servislerine erişim sağlayan "mbrace" aboneliği alacaklar. Ayrıca, bir Google Ev veya Amazon Echo ev otomasyon cihazına sahip olmaları gerekecek.
Mercedes'in duyurusu, BMW, Ford ve Genesis gibi otomobil üreticilerinin benzer hizmetlerin lansmanını izliyor.

BMW DAHA HIZLI DAVRANDI

BMW, yeni bulut hizmeti BMW Connected için daha büyük bir tanıtımın parçası olarak araçlarına Amazon Alexa bağlantısını zaten ekledi; Genesis, Ağustos ayında, Genesis G80 ve G90 sahiplerine otomobillerini uzaktan başlatıp kontrol edebilmesi için Amazon ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bununla birlikte, Ocak 2016'da Ford, Amazon'la bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu, yalnızca sürücülerin Amazon Echo aracılığıyla araçlarıyla konuşmalarını sağlamakla kalmıyor aynı zamanda yolda iken evlerine bağlı cihazları kontrol etmelerini sağlıyor. Örneğin, sürücüler evlerinin yuva termostatlarıyla konuşabilir ve sıcaklığı ayarlayabilir, ışıkları açabilir ve garaj kapısını araç parkuruna çekmeden önce açabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu