Google Yerel Reklamları Engelleyebilir

Google yeni bir güncellemeyle kullanıcılarına hizmet kalitesini arttırmayı planlıyor.

Google Yerel Reklamları Engelleyebilir
Google Yerel Reklamları Engelleyebilir Harun Gürcan

Pop-up reklamlar pürüzsüz bir İnternet deneyiminin düşmanıdır, ancak Google'ın Chrome tarayıcısı yakında bir dahili savunmaya sahip olabilir.

Teknoloji devi Wall Street Journal'dan gelen, konuyu tanıdıklarından yola çıkarak yayınlanan yeni bir rapora göre önümüzdeki birkaç hafta içerisinde Chrome için yerel bir reklam engelleyici ilan edebilecek. Bu özellik, Chrome'un mobil ve masaüstü sürümleri için kullanılabilir.

İÇERİK FİLİTRESİ EKLENECEK

Özelliğin, Google'ın geçen yıl bulmasına yardımcı olan bir endüstri grubu olan Daha İyi Reklamlar Koalisyonu tarafından rahatsız edici olduğu düşünülen reklam içeriğini filtrelediği bildirildi.

Google sözcüsü, "dedikodular ya da spekülasyonlar hakkında yorum yapmıyoruz," dedi ve ekliyor: "Google'ın ve Koalisyon'un diğer üyelerinin yapabileceği çok sayıda yolu keşfetmek için Daha İyi Reklamlar ve sektör ticareti için Koalisyon ile yakın bir şekilde birlikte çalışıyoruz. Better Ads Standards'ı destekleyin. " Doğruysa Google, bir tanesini geliştirmekten kaçınmak için geçtiğimiz sene geriye dönecek. Chrome mühendisliğin başkan yardımcısı Darin Fisher o sırada yapılan bir röportajda "Yayıncılar ve reklamverenler doğru şekilde reklamlar yaparsa kullanıcılar ve ekosistem için harika olabilir" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu