İdil Biret Bugün Harika Bir Konsere İmza Attı

Hacettepe Üniversitesiyle ortak yürütülen konser de izleyiciler ayakta kaldı ve oturacak yer bulamadı.

İdil Biret Bugün Harika Bir Konsere İmza Attı
İdil Biret Bugün Harika Bir Konsere İmza Attı Harun Gürcan

Bahar mevsiminin de gelmesiyle beraber konser programları sıklaşmaya başladı. Ancak Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğüyle beraber yürütülen İdil Biret konseri bu güne damgasını vurdu gibi gözüküyor. 

SEYİRCİLER AYAKTA KALDI

Konserinde ilk bölümün de izleyiciler oturacak yer bulmakta zorlandılar. Salona daha sonradan gelen bir çok seyirci konserin ilk bölümünü ayakta izlemek zorunda kaldılar. İkinci bölümde ise gençler konser salonunda koltukların yanlarına oturarak konseri izlemeye devam ettiler. Konser sonunda ise izleyiciler icracıları ayakta alkışlayarak sevgi gösterisinde bulundular. 

İKİ ESER YER ALDI

Cuma akşamı yapılan konser de piyanonun başına oturan İdil Biret, şef Burak Tüzün'ün yönetiminde ki Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası eşliğinde W.A.Mozart'ın K. 466 Re minör 20 nolu piyano konçertosunu seslendirdiler. Ayrıca İdil Biret büyük ilgi sonrasında seyirciler için bir kaç eser daha seslendirdi ve geceyi sonlandırdı. Konserde aynı zaman da Hacettepe Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü hocalarından Hatıra Ahmetli Cafer'in "Senfoni"sine de yer verildi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu