Bose Firmasına Tele Kulak Suçlaması

Ünşü ses teknolojileri üreticisi Bose'a kullancılarını izinsiz dinlediği iddiasıyla dava açıldı.

Bose Firmasına Tele Kulak Suçlaması
Bose Firmasına Tele Kulak Suçlaması Harun Gürcan

Kyle Zak, Bose'un "müşterilerinin özel müzik ve ses seçimlerini gizlice topladığı, aktardığı ve bir veri madenciliği şirketi de dahil olmak üzere üçüncü taraflara açıkladığı" gerekçesiyle ABD'de Tel Kulesi Yasasını ihlal etmek için kablosuz kulaklıklarını ve arkadaşı Bose Connect uygulamasını kullandığını söyledi.

Dava dosyasında Zak, müzik tercihlerimizin kişiliğimiz, siyasi eğilim ve hatta cinsel yönelim hakkında çok şey olduğunu ortaya koyuyor. Chicago'daki federal mahkemede Salı günü açılan şikayet, Bose'un müşterilerin mahremiyeti için "toptan ihmalini" durdurmak istiyor, diye belirtiyor.

"MÜZİK SEÇİMLERİ İNSANLAR HAKKINDA BİLGİ VERİYOR!"

"Gerçekten de, müzik, radyo yayını, Podcast ve ders seçeneklerini içeren kişinin kişisel ses seçimleri, davasına göre kişiliği, davranışları, siyasi görüşleri ve kişisel kimliğine inanılmaz miktarda bilgi sağlıyor" dedi. "Aslında sayısız bilimsel araştırmalar, müzik tercihlerinin yaş, kişilik ve değerler gibi açık özellikleri yansıttığını ve otistik spektrum koşullarını belirlemek için kullanılabileceğini göstermektedir. Ve bu, birinin müzik tercihlerinden öğrendiklerinin küçük bir örneği. "

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu