Uyuşturucu Bağımlısı Bebek Hayata Tutundu

Madde bağımlısı anne ve babanın dünyaya gelir gelmez madde bağımlısı olarak doğan bebekleri tedaviler sonucunda kurtuldu.

Uyuşturucu Bağımlısı Bebek Hayata Tutundu
Uyuşturucu Bağımlısı Bebek Hayata Tutundu Harun Gürcan

Konya’da yaşayan E.T., lise öğrenimine devam ederken 17 yaşında, okuduğu okulda öğrenci olan R.T. ile tanıştı. Genç kız, daha sonra ailesinden habersiz bir şekilde âşık olduğu R.T. ile kaçtı ve 18 yaşını doldurunca beklemeden resmi nikâhla evlendiler. Alınan bilgilere göre R.T., E.T.’yi uyuşturucu bağımlısı yaptı. Eşiyle birlikte ailesinden kaçarak Denizli’de yaşamaya başlayan E.T., eşi R.T. hamile kaldı ve uyuşturucu kullanmaya devam etti. Genç kadın, artık dayanamayarak 6 Ekim 2016’da  “Çok kötüyüm, yalvarırım beni kurtar” diyerek annesinden yardım istedi. Anne Y.T., Denizli’de olduğunu öğrendiği genç kızının yanına gitti. Aynı gün içinde E.T., Denizli Devlet Hastanesi’nde S. ismini koyduğu bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

BEBEK MADDE BAĞIMLISI DOĞDU

E.T. doğum yaptıktan sonra bebeğin madde bağımlısı olduğu öğrenildi. Anne ve bağımlı olarak dünyaya gelen minik bebeği, Konya’daki Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’de yatılı olarak tedavi gören S. bebek ile annesi E.T., taburcu edildi. 2 kilogram ağırlığında dünyaya gelen minik S., 8 kiloya kadar ulaştı. S. bebeğin tedavisiyle bizzat ilgilenen Dr. Murat Konak, annenin madde bağımlısı olması nedeniyle anne karnında madde bağımlısı olan ve bu yüzden yoksunluk krizine giren bebeğe doktorlar tarafından uygulanan ilaç tedavisinin olumlu yanıt verdiğini belirtti ve şu şekilde konuştu, "Kasılmalar ve ağlamalarla birlikte yoksunluk krizleri tamamen ortadan kalktı. Sağlık durumu çok iyi, aylık kontrolleri yapılıyor. Nörolojik kontrolleri de devam ediyor” dedi. Anne E.T.’nin de ilaç tedavisinin sürdüğü, mayıs ayı sonunda kontrol yapılacağı ifade edildi.

"TEHDİTLERLE YAŞIYORUM"

E.T'nin annesi Y.T. Kızı ve torununun sağlıklarına kavuştuğunu ifade eti ve şu şekilde konuştu, “Kızım da torunum da uyuşturucu illetinden kurtuldu. İkisinin de fiziki sağlığı çok iyi. Ancak kızım yaşadığı kötü günlerin etkisini atlatamadı. Psikolojik tedavisi devam ediyor. Sonuna kadar kızımın ve torunum yanında olacağım" dedi. Başından geçen zor günlerin annesinin yardımı ile atlattığını ifade eden E.T. de şunları anlattı: “O günleri hatırlamak istemiyorum. Bir saçmalık yapıp ailemi terk ettim. Hayatım boyunca ismini duymadığım uyuşturucu maddelere eşim R.T.’nin zorlaması ile başladım. Şiddet kullanarak beni uyuş-turucuya o başlattı. Ben de kızım da uyuşturucu illetinden kurtulduk. Ama şimdi de ölüm korkusu ile yaşıyoruz.Boşanma davası açtığım eşim izimi bulmuş. Kendisi uyuşturucu suçundan cezaevinde ama yakınları tarafından defalarca ölümle tehdit edildim. Kızımı onlara vermemi istiyorlar. Vermezsem beni ortadan kaldıracaklarmış. Psikolojik tedavi görüyorum. Şimdi bu çıktı. Ölüm korkusu ile yaşıyorum.” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu