Google Earth Yeni Güncelleme Getiriyor

Uzun zamandır getirilmesi beklenen 5 yeni güncelleme Google Earth'a geldi.

Google Earth Yeni Güncelleme Getiriyor
Google Earth Yeni Güncelleme Getiriyor Harun Gürcan

Google, bu hafta başlarında 2001'de başlatıldığında şaşırtıcı sayılan, ancak Google'ın diğer teknolojilerinin sahip olduğu şekilde gelişmediği yeni bir Google Earth sürümünü açıkladı. Şimdi, bu en son güncelleme sayesinde, Google Earth, 3D imaj, küratörlü video içeriği ve dünyanın diğer uzak noktalarından birine rezervasyon yapmanızı sağlayacak diğer özelliklerle dolu. Kendi enlem ve boylam koordinatları. Ya da belki de ikisi.

3D HARİTA GELDİ

Google Earth'ün önceki sürümlerinde, uygulamanın Katmanlar bölümünde "3D Binalar" ı işaretlediğiniz takdirde bazı binalar 3D olarak görüntülenebilir. Ancak Google Earth'ün en yeni sürümünde, tüm dünyayı 3D olarak izleyebilirsiniz. Bir yeri aradığınızda, ekranın sağ alt köşesinde tıklanabilir bir 2B / 3B düğmesi görünür ve böylece hedefinize başka bir boyutta hızlı ve kolay bir şekilde bakabilirsiniz.

BBC İLE ORTAK ÇALIŞMA

Dünya Gezegeni II doğaya olan sevginizi gidermek için yeterli değilse ya da David Attenborough'nun yüzlerce korkunç yılan tarafından kovalanan bir kertenkele hakkındaki olağanüstü ağırbaşlı anlatımından yeterince yararlanamıyorsanız, "Kamera'da Yakalanan Epik Avlar" ı kontrol edin. Google Earth, BBC Earth ile yapılan bir ortaklık sayesinde, Attenborough tarafından anlatılan ve olağan Earth görünümünün sağ tarafında YouTube'da oynayan bir dizi kısa video klip sunuyor. Şempanzeler ya da sualtı seferleri daha fazla şey varsa, primatolog Jane Goodall ve deniz biyolojisi uzmanı Dr. Sylvia Earle'den de içerik var.

HEMINGWAY'IN BAĞLANTILARINA BAKIN

Ernest Hemingway'in en önemli ve etkileyici eserlerini, yalnızca bu blog yazısının ikinci sıralarında yer aldığı yerleri görmek istiyor musunuz? Google Earth'teki yeni "Voyage" sekmesinde, Galapagos adalarında, Kenya'daki Samburu Ulusal Rezervinde ve diğer UNESCO Dünya Mirası alanlarında sanal bir tur atabilirsiniz; Hemingway'in mekânları, Zaha Hadid'in mimarisi ve "ev" dediğimiz farklı yapılar hakkındaki küresel perspektif gibi kültürel izler.

KAYBOL

Avrupalılar Kuzey Amerika'ya gelmeden önce, Mississippians sözde "büyük toprak piramitlerle çevrili harika bir şehir ve yıldızların hareketlerini izlemek için ahşaptan yapılmış Stonehenge benzeri bir yapı inşa ettiler" biliyor muydunuz? Ve yine Illinois'de görülebiliyor mu? Ben de değilim, ancak yeni Google Earth bu yapıyı, sekiz mimari özellik, unutulmuş toprak ya da eski bir dünyanın kalıntıları ile ön plana çıkarıyor. Bulmak için Google Earth'e gidin -> Yolculuk -> Tarihçe -> Yukarıdaki Uygarlıkları Kaybolur.

AŞK SAĞLAYIN

Google arama motorundan yeni Google Earth'e "Şansımı İfade ediyorum" düğmesini taşıdı ve kendinizi iş yerinde oynamak veya bir sonraki kendiliğinden yolculuk planlamak için görkemli bir yol. Şimdilik bu kadar; Kasprowy Wierch'a bir uçuş yakalamak lazım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu