Kuzey Kore ABD'li Vatandaşları Tutuklamaya Devam Ediyor

Kuzey Kore ABD'li vatandaşları tutuklayarak pazarlık için kullandığı iddia ediliyor.

Kuzey Kore ABD'li Vatandaşları Tutuklamaya Devam Ediyor
Kuzey Kore ABD'li Vatandaşları Tutuklamaya Devam Ediyor Harun Gürcan

Kuzey Kore, Pyongyang'da tutuklanan Amerikalıların sayısını üç kişiye çıktı. Amerikalı profesör gözaltına alındı. ABD'nin Kuzey Kore ile diplomatik ilişkisi bulunmadığından ABD'nin çıkarlarını temsil eden Pyongyang'daki İsveç Büyükelçiliği Washington Post'a bir ABD vatandaşının gözaltına alındığını doğruladı. Washington'da Dışişleri Bakanlığı, raporun farkında olduğunu söyledi.

ESKİ PROFESÖR GÖZALTINDA

Güney Kore'deki medya, adamı Kim Sang-duk olarak tanımladı; Kuzey Kore sınırı yakınlarındaki Yanji'nin kuzeydoğu kentindeki Yan'an Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (YUST) eski profesörü. Kim, uçağa binmeyi beklerken, Cuma günü Pyongyang'ın uluslararası havaalanında tutuklanmıştı, Güney Kore'nin YonHap Haber Ajansının bildirdiğine göre, Kim kardeş bir kurum olan Pyongyang Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde uluslararası finans ve yönetim alanlarında bir sınıfta öğretim görevlisi olarak çalıştı ve tutuklandığında karısıyla ülkeyi terk etti. 

KUZEY KORE TUTUKLAMALARI PAZARLIK İÇİN KULLANIYOR

Kuzey Kore son yıllarda bir sürü Amerikalıyı rehin aldı ve onları Amerika Birleşik Devletleri'yle müzakerelerde pazarlık fişleri olarak kullandı. Hong Kong'da yurtdışında eğitim programına girerken Kuzey Kore'de bir geziye çıkan Virginia Üniversitesi öğrencisi Otto Warmbier, geçen yılın Yılbaşı Gününde bir Pyongyang otelinden bir propaganda işareti çalmaya çalışıldığı iddiasıyla gözaltına alındı. Bir mahkeme, "ABD hükümetinin Kuzey Kore'ye yönelik düşmanca politikası uyarınca" bir suç işlemiş ve 15 yıl boyunca zorunlu çalışma cezasına çarptırıldıktan sonra, Mart ayında yıkılarak mahkum edilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu