Erdoğan Ermenileri Kızdırdı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermeni Patrikhanesine 1915 olaylarına ilişkin bir mektup yolladı, yolladığı mektupta şuna değindi "Tek bir Ermeni vatandaşımızın dahi ötekileştirilmesine, dışlanmasına, kendini ikinci sınıf hissetmesine tahammülümüz yoktur." dedi.

Erdoğan Ermenileri Kızdırdı!
Erdoğan Ermenileri Kızdırdı! Harun Gürcan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915'de meydana gelen olayların yıl dönümünü sebebiyle İstanbul'da Ermeni Patrikhanesi'nde yapılandini törene bir mesaj yolladı. Erdoğan yolladığı mesajında şunlara değindi, "Ülkemizdeki Ermeni cemaatinin huzuru, güvenliği ve mutluluğu bizim için özel öneme sahiptir. Tek bir Ermeni vatandaşımızın dahi ötekileştirilmesine, dışlanmasına, kendini ikinci sınıf hissetmesine tahammülümüz yoktur" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'DAN MESAJ VAR

Erdoğan, bugün İstanbul'da Ermeni Patrikhanesi'nde düzenlenen dini törene mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yolladığı mesajının başında, "Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Sayın Aram Ateşyan, Çok Değerli Ermeni Vatandaşlarım, Sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum" ifadelerine yer verdi.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASININ ALT BAŞLIKLARI

"Birinci Dünya Savaşı'nın zor şartlarında hayatını kaybeden Osmanlı Ermenilerini bu yıl da saygıyla anıyor, torunlarına taziyelerimi sunuyorum. Bölgenin iki kadim toplumu olarak Türkler ve Ermeniler bin yıldır omuz omuza yaşadıkları bu coğrafyada, ortak bir tarihi ve kültürü paylaşmıştır. Ermeni toplumu, gerek Osmanlı İmparatorluğu gerek Cumhuriyetimizin yüzyıla yaklaşan geçmişinde çok kıymetli evlatlar yetiştirerek ülkemizin gelişimine büyük katkılarda bulunmuştur. Dün olduğu gibi bugün de Ermeniler, ülkemizin eşit ve hür vatandaşları olarak, sosyal, siyasi ve ticari hayatımızın her alanında önemli roller üstlenmektedir. Bu düşüncelerle, yirminci yüzyılın başında yaşamını yitiren Osmanlı Ermenilerinin hatıralarını bir kez daha yâd ediyorum. Birinci Dünya Savaşı'nın sıkıntılı şartlarında hayatını kaybeden milyonlarca Osmanlı vatandaşına Allah'tan rahmet niyaz ediyorum."


Erdoğan'dan Ermeni Patrikhanesine '1915' Mesajı paylaşan: haberler

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu