Yandex Navigasyon Sesinin Kim Olduğunu Duyunca Çok Şaşıracaksınız

Türkiye'nin en çok tercih edilen navigasyon uygulamalarından biri olan Yandex Navigasyon'da sesli yönlendirme yapan kadın sesi "Ece"yi seslendiren oyuncu Sıla Erkan,Beyaz Show'a konuk oldu.

Yandex Navigasyon Sesinin Kim Olduğunu Duyunca Çok Şaşıracaksınız
Yandex Navigasyon Sesinin Kim Olduğunu Duyunca Çok Şaşıracaksınız Harun Gürcan

Bulunduğunuz şehir güncel yol durumuyla ilgili bilgilerle trafikte ki sürücülerin hayatını kurtaran Yandex navigasyon'un sesli yönlendirme özelliğindeki kadın ses "Ece"yi seslendiren oyuncu Sıla Erkan, ilk kez Beyaz Show'da seyircilere kendisini gösterdi.

MİLYONLAR ONU SESİNİ TANIYOR

Yandex Navigasyon'da, "Rota Oluşturuldu", "Hafifçe sağdan devam edin", "Trafik ışıklarından sola dönün" ve birçok yönlendirici ifadeleri kullanarak her gün milyonlarca kullanıcıya komutlarıyla yardımcı olan Sıla Erkan, Beyaz Show'un sürpriz konukları arasında yerini aldı. Beyazıt Öztürk sürpriz konuğunu izleyicilere tanıtırken, "Aslında her gün bu hanımefendiyi duyuyorsunuz" dedi ve dikkatleri Sıla'nın üzerine çekti. Sonrasında seyircilere yönelik bir şeyler söylemesini rica etti. Navigasyondaki tonlamasıyla "Merhaba, nasılsınız?" diyen Sıla Erkan'ın Yandex Navigasyon'un sesi olduğu hemen anlaşıldı.

BAŞINDAN GEÇEN OLAYLARI ANLATTI

Program esnasında navigasyonda kullanılan ifadeleri kullanarak örnek seslendirmeler yapan Sıla Erkan, başına gelen ilginç olaylardan da bahsetti. Uygulamayı çok fazla kullanan taksi şoförlerinin kimliğini öğrendikten sonra "İstanbul'da sizin sayenizde yolumuzu buluyoruz" dediklerini ve tanıştığı birçok kişinin kendisine "Rota oluşturuldu" dedirtmeye çalıştığını da ifade etti. 2013'ten beri navigasyonun sesi olduğunu söyleyen Sıla Erkan, uygulamada güncellemeler yapmak için hala stüdyoya girmeye devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu