Son Dakika:TSK Sincar'a ve Karaçok Dağı'na Hava Harekatı Başlattı

Türk Silahlı Kuvvetleri Irak'ın kuzeyinde ki Sincar Dağı ile Suriye'nin kuzeydoğusunda ki Karaçok Dağı bölgelerinde ki terör örgütü PKK'ya ait hedeflere hava harekatı düzenlendiğini açıkladı.

Son Dakika:TSK Sincar'a ve Karaçok Dağı'na Hava Harekatı Başlattı
Son Dakika:TSK Sincar'a ve Karaçok Dağı'na Hava Harekatı Başlattı Harun Gürcan

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan yazılı basın açıklamasın da Türk jetleri Sincar Dağı ve Karaçok Dağı istihdam eden terör örgütü yuvalarına hava harekatı düzenledi. TSK hava harekatını gece 02:00'da başlattığını ve hedeflerin tam isabetle vurulduğunu ifade ederek hava harekatını resmi internet sitesinden yayınlamıtır. Ayrıca yapılan harekatlarında devamlılık göstereceğine deyinmiştir.

SİNCAR VE KARAÇOK DAĞLARINA HAVA HAREKATI

TSK'nın resmi web sitesinde de yayınladığı basın açıklaması şu şekilde; "Bölücü terör örgütü PKK ve bu örgütün Suriye ve Irak’taki uzantıları tarafından, Suriye ve Irak kuzeyi, ülkemize terörist, silah, mühimmat ve patlayıcı madde aktarılması maksadıyla; özellikle son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Bu bölgelerden ülkemize sızdırılan teröristler ve aktarılan silah ve malzemeler, hudut karakollarımıza yönelik taciz ve saldırılarda ve son olarak da Diyarbakır’da tünel kazılarak toplu yıkım ve ölümleri amaçlayan bir terör eyleminde kullanılmıştır.

BTÖ tarafından yurt içinde kahraman silah arkadaşlarımızın, güvenlik görevlilerimizin, güvenlik korucularımızın ve vatandaşlarımızın şehit olmasına ve yaralanmasına sebep olan terör eylemlerinin gerçekleştirilmesinde ve desteklenmesinde kullanılan Irak kuzeyi/Sincar Dağı, Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgeleri tam anlamıyla birer terör yuvasına dönüşmüştür.

Ülkemizin ve milletimizin birlik, bütünlük ve güvenliğine kast eden bu terör yuvalarının yok edilmesi maksadıyla; uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız kapsamında 25 Nisan 2017 günü saat 02.00’de, Irak kuzeyi/Sincar Dağı ve Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgelerine hava harekâtı icra edilmiş ve belirlenen terörist hedefleri tam isabetle vurulmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerimizin tüm unsurları tarafından, bölücü terör örgütüne karşı gerek ülke sınırları içinde gerek sınır ötesinde etkin ve kapsamlı terörle mücadele harekâtı büyük bir azim ve kararlılıkla yürütülmektedir. Operasyonlar, bundan sonra da en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam ettirilecektir."

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu