Son Dakika: Emeklilere Müjde!

Emeklilerin zamları Ağustos ayında belli olacak.

Son Dakika: Emeklilere Müjde!
Son Dakika: Emeklilere Müjde! Harun Gürcan

Ağustos ayında önümüzdeki 2 yıllık zam oranları belli olacak olan emekliler, Temmuz’da da enflasyon farkına tabi tutulacak Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme görüşmelerinde memurların ve memur emeklilerinin zamları belli olacak.

YÜZDE 5'İ AŞACAK

Ağustos ayında belirlenecek olan emekli ve memur maaşlarıyla ilgili iyi haber geldi. Memur sendikaları ile hükümet yetkilileri tarafından gerçekleşecek olan pazarlıklarda memurların ve emekli memurların 2018 ile 2019 yıllarında alacakları 4 ayrı zam oranı belli olacak. Alınan bilgilere göre, memur sendikaları tarafından talep edilecek olan zam oranlarının tabanının yüzde 5'ten başlayacağı ifade ediliyor. Bunun üzerinde rakamların masaya yatırılacağı ve pazarlıklar sonunda kesin oranların ortaya çıkacağı ifade ediliyor. Öte yandan Temmuz ayında da SSK ve Bağ-Kur emeklilerie verilecek olan enflasyon zamları belli olmuş olacak olacak. Bu oranın da son 3 aydaki veri göz önüne alındığında yüzde 4'ün üzerinde olması bekleniyor. Bu durumda memur emeklilerine enflasyon farkı imkanı da doğacak.

Memur emeklilerinin önümüzdeki 2 yılda alacakları zam oranları Ağustos'ta, diğer emeklilerin bu yılki zamları ise Temmuz'da belirlenmesi bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu